آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70120
تاریخ انتشار : 12 اسفند 1393 10:49
تعداد بازدید : 1439

ارایه هولوگرام به ناشران دیجیتال مکانیزه شد

به گفته سرپرست گروه نشر دیجیتال مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در راستای توسعه دولت الکترونیکی، اعطای هولوگرام به ناشران دیجیتال به صورت کاملا مکانیزه درآمده است.

ایرنا- ابوالقاسم خداوردی لو گفت: مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جزو نخستین دستگاه های اجرایی دولت به حساب می آید که در راستای الکترونیکی کردن مجوزها و اتوماسیون اداری در حال فعالیت است.
وی با اعلام حمایت های مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در زمینه اعطای مجوزها خاطرنشان کرد: تسریع و تسهیل در اعطای مجوزها از جمله اقدامات صورت گرفته این مرکز به منظور حمایت همه جانبه از ناشران دیجیتال است.
خداوری لو همچنین با اعلام خبر به مکانیزه شدن اعطای مجوزها گفت: فرصت سازی برای فعالان فرهنگی و ناشرین دیجیتال، کاهش هزینه های اقتصادی و صرفه جویی در مصرف کاغذ، چابک سازی سیستم اداری و کاهش مراجعات مستقیم ارباب رجوع در سایه مکانیزه شدن صدور مجوزها تحقق می یابد.
وی با تاکید بر اینکه با گذراندن تمامی مراحل قانونی اخذ پروانه و نمایش آن در پنل ناشران دیجیتال صورت می گیرد، افزود: بر همین اساس ناشران می توانند به صورت مستقیم اقدام به چاپ کنند.
خداوردی افزود: با بررسی و استفاده از کارشناسان مجرب توانستیم به شناسایی آسیب های موجود در فرآیند اعطای هولوگرام پرداخته و آن را اصلاح و مکانیزه کنیم.
وی گفت: اعطای هولگرام به هر اثر از سوی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال به اندازه شمارگان آن اثر خواهد بود. 
میثم زرگر وفا، مشاور رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال نیزبا اشاره به صدور مجوزها و پروانه انتشارها و تکثیرها، گفت: هم اکنون سیستم صدور مجوز کاربر محور شده است بدین صورت که مستقیم در یک ساختار کاملا تعاملی و بدون کاغذ، از طریق پست ارجاع می شود و نیازی به حضور فیزیکی متقاضیان نخواهد بود.
زرگر وفا با اشاره به فرآیند قبلی توسط ناشرین دیجیتال افزود: قبلا به این صورت بود که متقاضی یکبار برای درخواست، یکبار برای تعهد و یکبار هم برای دریافت مجوز می آمد که هم اکنون کل این فرآیند حذف شده به طوری که سه مرحله صدور مجوز قبلی حذف شده است.
وی افزود: اکنون تمام مراحل کارگروه ، تایید مجوز، صدور مجوز، چاپ مجوز و مرحله پنجم تحویل مجوز حذف شده است.
زرگر وفا افزود: قبلا حدود دو تا سه ماه فرایند صدور مجوز زمان می برد.
وی افزود: در این پنل مجوزها صادر و به صورت آنلاین چک می شود و امکان چاپ نسخه دیجیتالی را نیز به همراه خواهد داشت.
زرگر وفا با بیان اینکه امکان جست وجوی عمومی سراسر کشور را فعال کرده ایم، گفت: همه متقاضیان می توانند اصالت مجوز بسته های نرم افزاری را چک کنند.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :