آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70144
تاریخ انتشار : 12 اسفند 1393 11:18
تعداد بازدید : 1081

دو اظهار نظر متفاوت از مخابرات تهران درباره اختلالات ADSL

مخابرات تهران ۶۸ میلیارد تومان لاوصولی دارد

مدیر عامل مخابرات تهران گفت: در حال حاضر این شرکت با ۶۸ میلیارد تومان لاوصولی مواجه است.

خبرگزاری تسنیم- علیرضا صیدی درباره میزان مبالغ لاوصولی مخابرات تهران که بیشتر شامل عقب افتادگی در پرداخت قبوض تلفن می شود، گفت: در حال حاضر این شرکت با 68 میلیارد تومان لاوصولی مواجه است که حدود 37.5 میلیارد تومان آن به سال های گذشته مربوط می شود و به لاوصولی برخی مشترکان که رقم شان پایین است، باز می گردد.
وی عنوان کرد: از نظر حقوقی، پیگیری قانونی این موضوع مقرون به صرفه نیست. لاوصولی های دیگر هم مربوط به شرکت ها و سازمان هایی است که نمی توانیم خط تلفن آنها را به هر دلیل قطع یا تخلیه کنیم.
صیدی با بیان اینکه مشکل مخابرات با لاوصولی ها به مصوبه 166 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مبنی بر حذف قطع سایر خطوط مشترکان بدهکار و عدم تخلیه بدهکار به مدت شش ماه نیز برمی گردد، گفت: بر این اساس مخابرات نمی تواند مشترکان بدهکار را با قطع سایر خطوط تلفن یا تلفن همراه شان مجبور به پرداخت بدهی کند و این درحالی است که عدم تخلیه خط بدهکار تا شش ماه نیز مقدار لاوصولی ها را بالا می برد. وی در ارتباط با اقداماتی که برای کاهش لاوصولی ها انجام شده نیز بیان کرد: شرکت مخابرات استان تهران برای کاهش لاوصولی های خود اقداماتی انجام داده از جمله اینکه با راه اندازی سیستمی در تهران، مشترکان را با اطلاع رسانی پیامکی از آخرین بدهی مطلع می کند. صیدی گفت: همچنین شماره های 1818 و 2020 نیز آخرین بدهی و اطلاعات مربوط به آخرین قبض تلفن ثابت را در اختیار مشترکان قرار می دهد.
 گلایه مشتریان از اختلال های  ADSL
جدا از بحث لاوصولی های مخابرات تهران اما این شرکت این روزها با انتقادات گسترده کاربران اینترنت پرسرعت خود روبرو است. ادامه دار شدن قطع و وصل های مکرر ADSL مخابرات صدای مشترکان را درآورده و سابقا این مشکل ناشی از کمبود IP عنوان می شد، اما مدیرعامل شرکت استان تهران می گوید: مشکل IP برطرف شده و مشکل قطعی حادی نیز نداریم.
به رغم گذشت چند ماه از این اعلام، اما هنوز مشترکان سرویس ADSL مخابرات از کیفیت سرویس و اختلال های مقطعی گلایه می کنند. صیدی، مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران در واکنش به اینکه اختلال و مشکل قطعی های مکرر سرویسADSL  که پیش از این ناشی از کمبود IP  عنوان شده بود، اخیرا افزایش یافته به خبرگزاری فارس می گوید: هم اکنون مشکل IP برطرف شده و برای سال آینده نیز در حال تهیه IP آدرس هستیم. او در مورد مشکلات و گلایه های فعلی مشترکان می گوید: اخیرا مشکل قطعی حاد در استان تهران نداشتیم و باید این موضوع را بررسی کنیم.
 رفع مشکل کیفیت اینترنت مخابرات
 از سوی دیگر اما مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران از رفع مشکل کیفیت سرویس اینترنت این شرکت به عنوان اولویت برنامه های مخابرات به خبرگزاری مهر خبر می دهد و می گوید: فیش های در نوبت دریافت ADSL تا قبل از پایان سال واگذار می شود. صیدی از رفع مشکل کیفیت سرویس اینترنت پرسرعت مخابرات در استانهای تهران و البرز در سال آینده خبر داد و گفت: در ۶ ماهه دوم امسال، عمده تمرکزمان به ارتقای سامانه پشتیبانی از مشتریان ADSL اختصاص یافت به نحوی که سامانه پاسخگویی ۲۰۲۰ را به داخل شرکت مخابرات منتقل کردیم و مدت زمان انتظار برای پاسخگویی در این سامانه به صفر رسیده است. وی با بیان اینکه در زمان پیک ترافیک، مشکلات مشترکان در کمتر از یک دقیقه پاسخ داده می شود، ادامه داد: در سال ۹۴ عمده برنامه شرکت مخابرات استان تهران، ارتقای کیفیت سرویس ADSL و تلفن ثابت خواهد بود و براساس پیش بینی های صورت گرفته قصد داریم گواهینامه سطح بالاتری از مدیریت کیفیت فناوری اطلاعات و ارتباطات را دریافت کنیم. مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران شمار خطوط فعال اینترنت پرسرعت در تهران و البرز را حدود ۸۰۰ هزار پورت عنوان کرد و گفت: هم اکنون ارایه خدمات ADSL در این دو استان به روز است. وی با تاکید براینکه ممکن است در برخی مناطق به دلیل مشکلات پهنای باند و تجهیزات با مشکلاتی در واگذاری سرویس به متقاضیان روبه رو باشیم، افزود: تا قبل از پایان سال و ظرف ۳ هفته باقی مانده تمامی تقاضاها برای دریافت سرویس ADSL پاسخ داده می شود و دیگر فیش در نوبت انتظار ADSL نخواهیم داشت. صیدی ادامه داد: هم اکنون مشکل تامین پهنای باند اینترنت حل شده و ظرفیت واگذاری ADSL وجود دارد. همچنین برای سال آینده نیز با شرکت ارتباطات زیرساخت در حال مذاکره برای انعقاد قرارداد دریافت پهنای باند اینترنت هستیم. وی با بیان اینکه واگذاری اینترنت پرسرعت در استان البرز به طور تقریبی بروز است، یادآور شد: واگذاری ADSL براساس میزان پهنای باند دریافتی و تخصیص آدرس های IP انجام می شود و با تامین تجهیزات مورد نیاز پیش بینی می شود که مشکل کیفیت اینترنت مشترکان و فیش های درنویت دریافت ADSL برای سال ۹۴ رفع شود و حل این مشکلات در اولویت برنامه ها قرار گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :