آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70150
تاریخ انتشار : 12 اسفند 1393 11:23
تعداد بازدید : 1103

با افزایش تنوع در بازار تبلت‌های حرفه‌ای

آی پد از چشم خریداران افتاد

با کاهش نسبی قیمت برخی از کالاهای کامپیوتری در ماه گذشته و افزایش تقاضا برای تبلت های میان قیمت و گران قیمت، فعالان بازار از کاهش شدید تقاضا برای تبلت های اپل خبر می دهند.

به گفته اپل فروشان میزان تقاضا برای تبلت های این برند در ماه گذشته نسبت به قبل کاهش یافته است و این درحالی است که گوشی های این برند مخاطبان بیشتری یافته اند.
فناوران- مهدی بکایی، مدیر عامل شرکت سیب گستران پارسیان که از عرضه کنندگان محصولات اپل در  بازار ایران است، گفت: در ماه گذشته هر قدر تقاضا برای گوشی های اپل مانند iPhone 6 افزایش یافته است، از حجم تقاضا برای آیپد کاسته شده است.
 این عرضه کننده محصولات اپل افزود:هیچ دلیل منطقی برای کاهش ناگهانی تقاضا برای تبلت های این برند نیافته ایم. 
یکی دیگر از فعالان بازار کامپیوتر هم با بیان این مطلب که اپل برندی محبوب است با مخاطبانی که در سال های اخیر بیشتر شده اند گفت: به نظر می رسد رشد تنوع در بازار تبلت های گران قیمت و میان قیمت موجب شده است توجه ها به سمت برندهای دیگر جلب شود.
یکی دیگر از فعالان بازار هم در این باره گفت: اپل از یک الگوی تکراری با تغییرات جرئی برای تبلت هایش استفاده می کند که این موضوع چندان به مذاق کاربران تنوع طلب ایرانی خوش نمی آید.
به گفته وی، البته برای کاربران حرفه ای طراحی یکنواخت تبلت های اپل چندان مهم نبوده و حتی دوست داشتنی است و این دسته از کاربران به ویژگی های کاربردی خاصی نظیر وضوح تصویر یا تراکم پیکسلی و موارد از این دست توجه نشان می دهند.
به گفته این فعال بازار، رشد عرضه تبلت های ویندوزی و همچنین عرضه نمونه های حرفه ای تبلت با قیمت مناسب یکی دیگر از دلایل کاهش محبوبیت آی پدهای اپل در بازار ایران است.
فعالان بازار و کارشناسان بر این باورند که مخاطبان و علاقمندان تبلت های این برند مانند سابق خاص شده و این برند هر روز در زمینه تبلت با کاهش مخاطب مواجه می شود مگر اینکه تغییراتی اساسی و بیش از تغییراتی در قطر و ضخامت و سایز در تبلت هایش ایجاد کند. این در حالیست که گروه دیگری از کارشناسان می گویند که اپل در تولید هر کدام از تبلت هایش تغییراتی ظریف و اساسی ایجاد کرده است و این تغییرات از نگاه کاربران حرفه ای دور نمانده است. آنها همچنین اعلام کردند که عرضه تبلت جدید و 12 اینچی اپل موجب بروز تغییراتی در بازار این کالا می شود و به نظر می رسد که خریداران تبلت هی این برند در انتظار تبلت جدید این برند هستند و به همین دلیل میزان تقاضا برای نمونه های موجود در بازار این برند کاهش یافته است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :