آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70157
تاریخ انتشار : 12 اسفند 1393 11:29
تعداد بازدید : 1411

شفیعی یکی از کاندیدای اتاق بازرگانی عنوان کرد:

40 سال تجربه علمی در بخش کشاورزی را به اتاق می آورم

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت چوپان، یکی از کاندیداهای هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه باید افراد با تجربه که کار اجرایی کرده اند و انگیزه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و اشتغالزایی دارند، کرسی های اتاق بازرگانی را در اختیار بگیرند، گفت: در حال حاضر سرگروه بسیاری از لسیت های انتخاباتی و ائتلاف ها افرادی هستند که در دوره های قبل نیز در اتاق فعال بوده‎اند و برای این دوره از انتخابات شعار تحول سرمی‎دهند. در صورتی که این تحولات را در دوره های قبل نیز می توانستند انجام دهند.


فناوران- غلامرضا شفیعی افزود: وقت آن رسیده است که اعضای هیات مدیره اتاق بازرگانی تغییر کند و افرادی که انگیزه‎ دارن و هدف گذاری می کنند جایگزین افراد قدیمی شوند تا اینگونه شاهد تغییر و تحولات در بخش های مختلف صنعتی و کشاورزی باشیم.
وی اضافه کرد: تا پیش از این تمایلی برای شرکت در انتخابات اتاق نداشتم، اما اکنون وظیفه خود می دانم  تا با حضور در اتاق بازرگانی  اصلاحاتی را انجام دهم به خصوص در زمینه کشاورزی که کمتر به آن توجه شده است.
شفیعی با تاکید بر اینکه باید در بخش کشاورزی تحولات جدی صورت گیرد، گفت: در حال حاضر کشاورزی در دنیا از هیدروپونیک به سمت ایروپونیک حرکت کرده است، در حالی‎که در کشور ما کماکان کشاورزی به صورت کاملا سنتی انجام می‎شود.
عضو کانون کارآفرینان توسعه گرا در خصوص کشاورزی هیدروپونیک گفت: هم اکنون با استفاده از فناوری های نوین می توان در مصرف آب چنان صرفه‎جویی کرد که ضمن آبیاری گیاهان یک قطره آب هدر نرود و گیاهان به صورت ارگانیک رشد کنند. وی با بیان اینکه باید زایشگاه های مصنوعی گیاه در کشور راه اندازی شود، افزود: توسعه کشاورزی در  واقع یکی از مهم ترین اهداف من برای حضور در اتاق بازرگانی است که برای رسیدن به آن می‎توانم از تجربیات 40 ساله‎ام در زمینه کشت، فناوری و صنعت استفاده کنم.
این کاندیدای اتاق بازرگانی در توضیح افزود: زایشگاه های مصنوعی گیاه در واقع همان شبیه سازی گیاهان و نهال‎های بسیار خوب است که در دنیا طرفدار زیادی دارد، اما در کشور ما تاکنون به آن توجهی نشده است.
وی همچنین با تاکید بر اینکه بخش کشاورزی در اتاق بازرگانی بسیار مغفول مانده است، گفت: پروژه های بسیاری در این خصوص وجود دارد که با اجرای آن جوانان انگیزه پیدا کرده و اشتغال زایی بسیاری صورت می‎گیرد. 
این کارآفرین برتر تفرشی که در واقع از کاندیداهای مورد حمایت سازمان نیز است، در ادامه افزود: جوانان ما هم اکنون نیاز به الگو دارند تا بتوانند در کسب و کار خود موفق باشند. وی گفت: گردش نخبگان در اتاق ضروری است و چهره‎های قدیمی‎تر باید نقش ناظر داشته باشند. باید اجازه دهند افراد جدید به اتاق بیایند و منافع ملی را فدای منافع شخصی خود نکنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :