آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70169
تاریخ انتشار : 12 اسفند 1393 11:38
تعداد بازدید : 1132

سرمایه گذاری 300 میلیون دلاری گوگل در شهر«خورشیدی»

گوگل 300 میلیون دلار در پروژه 750 میلیون دلاری (SolarCity) سرمایه گذاری می کند.

Mashable- گوگل با مشارکت در پروژه شهر خورشیدی قصد ترغیب مهندسان و مسوولان شهری به توسعه انرژی خورشیدی در ایالات متحده آمریکا را دارد.
بنیاد سولار سیتی روز پنجشنبه گذشته اعلام کرد که هزینه های تولید و نصب پنل های خورشیدی را تقبل خواهد کرد خانوارهای آمریکایی نیاز به پرداخت
هزینه ای برای نصب پنل های خورشیدی نداشته باشند و در نهایت به مصرف انژی سبز علاقه مند شوند. 
بنیاد سولار سیتی که بزرگ ترین تامین کننده انرژی خورشیدی به شمار می آید، ادعا می کند که هزینه نهایی تمام شده برای پیاده سازی این پروژه بسیار پایین است. اما با این حال، انرژی خورشیدی هنوز درحال پیدا کردن جایگاه خود در بخش تامین انرژی شهروندان است.
معمولا نصب و راه اندازی پنل های خورشیدی هزینه هنگفتی در پی دارد تا حدی که ممکن است حتی به 20 هزار دلار نیز برسد. اما با هزینه ای که بنیاد سولار سیتی متقبل شده است، خانوارهای واجد شرایط فقط باید هزینه برق مصرفی خود را بپردازند یا ماهانه مبلغی را برای اجاره پنل های کرایه ای پرداخت کنند. در واقع، قبضی که سولار سیتی برای شهروندان تعیین خواهد کرد، شبیه به قبض های برق معمولی خواهد بود. 
نیروگاه های برق به طور معمول تمهیداتی می اندیشند که هزینه ساخت و تعمیر شبکه خود را روی صورت حساب های مشترکان اعمال کنند؛ بنیاد سولار سیتی نیز همین روش را پی می گیرد. طبق اعلام سولار سیتی، بزرگ ترین مزیت روش تولید انرژی این شرکت، پاک و ارزان بودن آن است. گفتنی است که گوگل قبلا هم با 
سولار سیتی همکاری کرده بود و در سال ۲۰۱۱ نیز سرمایه گذاری مشابهی برای تشویق خانه های مسکونی به استفاده از انرژی خورشیدی انجام داده است.
سولارسیتی در ۱۴ ایالت آمریکا و همچنین واشنگتن، آماده ارائه خدمات به دوستداران محیط زیست و کسانی است که علاقه دارند انرژی پاک و ارزان استفاده کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :