آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70283
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1393 11:33
تعداد بازدید : 1140

وعده انتقال تجربیات ICT ایران به افغانستان

معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات، در دیدار با معاون وزیر مخابرات و فناوری اطلاعات جمهوری افغانستان گفت: وزارت ارتباطات آماده انتقال تجربیات وتوانمندیهای خود به افغانستان است.


روابط عمومی وزارت ارتباطات - در این دیدار راسخ با بیان مشترکات  فرهنگی، تاریخی و زبان مشترک گفت: ایران و افغانستان از دیرباز تعاملات فرهنگی عمیقی داشته اند و توسعه  همکاری با همسایگان از  رویکردهای اصلی، وزارت ارتباطات است.
وی در ادامه افزود: وزارت ارتباطات آمادگی همکاری با افغانستان در زمینه های آموزشی، مالی و اداری، اجرای پروژه های ارتباطی و  پشتیبانی انواع تجهیزات ارتباطی  راداراست.
راسخ از معاون وزیر مخابرات افغانستان دعوت کرد تا  از توانمندی های بخش خصوصی حوزه ICT ایران درزمینه آموزشی، تحقیقاتی و تولیدی  بازدید کرده و امکان برگزاری نمایشگاه های تخصصی در کشور افغانستان را، برای بخش خصوصی طرف ایرانی مهیاکند.
 در ادامه این دیدار وهاب الدین سادات علاقمندی خود را برای توسعه همکاری های فی مابین اعلام کرد و گفت : افغانستان تمایل دارد تا در زمینه های پستی و به ویژه پست مالی وپست بانک، از تجربیات و مساعدت جمهوری اسلامی استفاده کند.
وی در پایان تاکید کرد: اجرای کامل تفاهم نامه های موجود بین دو کشور مورد نظر ماست تا تجربیات وزارت ارتباطات جمهوری اسلامی به کشورافغانستان منتقل شود.
وهاب الدین سادات، معاون وزیر مخابرات و فناوری اطلاعات جمهوری افغانستان با مدیرعامل شرکت پست  نیز دیدارکرد.
در این نشست طرفین در خصوص گسترش همکاری های پستی دو کشور در زمینه چاپ و انتشار تمبر مشترک و ایجاد سرویس اشتراک تمبر، راه اندازی سرویس پست خرید الکترونیک، ایجاد و راه اندازی سرویس پست مالی بین دو کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند. در پایان این دیدار طرفین توافق کردند تفاهم نامه ای جامع درخصوص موارد مطروحه تنظیم تا در حضور وزرای ارتباطات دو کشور به امضا رسانند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :