آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70297
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1393 11:57
تعداد بازدید : 1077

معاون وزیر صنعت:

ارزش افزوده کالاها را با صادرات فله ای از دست می دهیم

معاون وزیر صنعت گفت: اگر چه در 15 سال گذشته بسته بندی کالاهای ما بسیار پیشرفت کرده اما هنوز با استاندار جهانی فاصله داریم چرا که معتقدیم بسته بندی کالا ایجاد ارزش افزوده کرده و با صادرات فله ای راه به جایی نمی بریم.
خبرگزاری فارس- سیدرضا سید ابریشمی در جشنواره برندهای برتر بسته بندی گفت: بسته بندی یکی از ارکان تولید و صادرات است چرا که حفاظت از کالا بارگیری، تخلیه آسان آن ارزیابی های اقتصادی و حمل و نقل را تا حدی زیادی آسان می کند.
 وی با بیان اینکه واحدهای صادراتی پی برده اند که برای توسعه بازارهای صادراتی باید به سمت بسته بندی روی بیاورند چرا که صادرات کالا بدون بسته بندی اصلا معنی ندارد. وی همچنین گفت: صدور کالا فقط مربوط به بسته بندی نیست بلکه ارتباط بین المللی و بازاریابی مناسب در این زمینه موثر است و ما هم با دعوت از رییس سازمان جهانی بسته بندی به دنبال ایجاد راهکارهای نوین در این عرصه هستیم چرا که صادرات فله ای یکی از مشکلات پیش روی ماست و ارزش افزوده چندانی ندارد. غافل از اینکه بسیاری از کشورها با بسته بندی محصولات ما و صادرات مجدد سود زیادی می برند. معاون وزیر صنعت در مورد جایگاه بسته بندی ایران گفت: متاسفانه از آنجایی که ایران عضو wpo (سازمان جهانی بسته بندی) نیست عملا در رده بندی ها قرار نداریم و باید در این زمینه بیشتر کار کنیم. سیدابریشمی این را هم گفت در سال های اخیر به ویژه در 15 سال گذشته بسته بندی در ایران بسیار ارتقا یافته اما هنوز همپای استاندار جهانی نیستیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :