آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70302
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1393 12:11
تعداد بازدید : 1098

نحوه ارایه تسهیلات فروش قسطی کالا به زوج های جوان

نمایندگان مجلس در لایحه بودجه ۹۴ نحوه ارایه تسهیلات فروش اقساطی کالا به زوج های جوان را تعیین و تصویب کردند.


فارس- نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه بودجه سال 1394 کل کشور، بخش هزینه ای تبصره الحاقی 13 این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.
به موجب مصوبه مجلس، زوج های مشمول دریافت وام ازدواج می توانند، به جای دریافت وام به صورت نقدی، از تسهیلات فروش اقساطی استفاده کنند. تسهیلات مزبور توسط تولید کنندگان و فروشندگان متقاضی که عرضه کننده کالاهای با دوام داخلی هستند، ارایه می شود و بانک ها صرفاً پرداخت اقساط را تقبل می‎کند.
 نمایندگان همچنین مقرر کردند که بانک ها و مؤسسات اعتباری موظفند، با درخواست فروشنده پس از أخذ تضمین لازم از زوجین، پرداخت اقساط را تقبل کنند. خریدار موظف به پرداخت اقساط به بانک است و بانک عامل، پرداخت اقساط را در سررسیدهای مذکور در قرارداد برای فروشنده (یا فروشندگان) تضمین می کند.
سقف تسهیلات فروش اقساطی که بانک ها به موجب این تبصره مکلف به تضمین پرداخت اقساط آن هستند، در سال 1394 برای هر یک از زوجین 100 میلیون ریال است.
مجلس همچنین مصوب کرد که آیین نامه اجرایی این تبصره به پیشنهاد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت ظرف مدت یک ماه از تاریخ تصویب این قانون به تصویب هیأت وزیران می رسد. کارمزد بانک توسط شورای پول و اعتبار تعیین می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :