آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7073
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1390 9:27
تعداد بازدید : 427

رییس مجمع واردات:

بانک مرکزی در ارایه ارز دولتی به واردکنندگان تعلل می کند

رییس مجمع واردات گفت: علاوه بر همه مساعدت های رییس جمهور و هیات وزیران در خصوص اختصاص ارز به واردکنندگان قانونی،تاکنون هیچگونه همکاری مشخصی در این رابطه از سوی دست اندرکاران بانکی کشور صورت نگرفته است.

فارس- محمد حسین برخوردار با گلایه از عملکرد ارزی بانک مرکزی اظهار داشت: علاوه بر همه مساعدت‌های رییس‌جمهور و هیات وزیران در خصوص اختصاص ارز به واردکنندگان قانونی، اعضا مجمع واردات که همگی از واردکنندگان شناسنامه دار کشور هستند، تا به امروز تنها چشم امید به گشایش ال‌سی دوخته‌اند و متاسفانه تاکنون هیچگونه همکاری مشخصی در این رابطه از سوی دست‌اندرکاران بانکی کشور صورت نگرفته است.
وی ادامه داد: این موضوع برای فعالان اقتصادی یک چالش آزار دهنده و رنج آور است که به جای آنکه وقت، توانایی ، همت و انرژی خود را صرف مراودات تجاری خود برای تامین به موقع کالا کنند، باید در جستجوی راه‌حلی برای رفع خودزنی‌ها و کارشکنی‌های موجود در عرصه اختصاص ارز باشند.
عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران با اشاره به این موضوع که اگر بانک مرکزی پیش از پایان سال اقدام مشخصی در رابطه با رفع مشکلات پولی و بانکی واردکنندگان ترتیب ندهد، تجات خارجی کشور و به دنبال آن صنعت داخلی دچار گرفتاری‌های متعددی خواهد شد، اظهار داشت: در این صورت مسلما بانک مرکزی تنها سازمانی است که مستقیما باید پاسخگوی مشکلات و چالش‌های پیش رو باشد.
رییس مجمع عالی واردات ضمن درخواست از بانک مرکزی برای شفاف‌سازی سیاست‌های ارزی تصریح کرد: بانک مرکزی باید به صراحت اعلام کند که به کدام یک از واردکنندگان ارز با نرخ مرجع ارایه کرده است؟ آیا بانک مرکزی در این خصوص پاسخی منطقی دارد؟ اولویت‌های تخصیص ارز واردات اعلام شده است و بانک مرکزی باید بر اساس آن هرچه سریع‌تر به صورت شفاف اقدام لازم را به عمل آورد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :