آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7075
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1390 9:29
تعداد بازدید : 443

رييس شوراي مركزي سازمان نظام صنفی رایانه‌ای:

استفاده از ظرفيت هاي استاني، مكانيزم دستيابي به چشم انداز سازمان است

نشست هماهنگي دبيران و خزانه داران نظام هاي استاني روز گذشته در محل دبيرخانه سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور برگزار شد.

روابط عمومی‌ سازمان- آزاده داننده، رييس شوراي مركزي سازمان با بيان اينكه برگزاري اين جلسه در آغاز دوره سوم فرصت خوبي براي تبادل نظر و تجربيات است، گفت: چشم‌انداز و دورنماي ما اين است كه در هر نقطه‌اي از كشور كه تصميمي در حوزه فناوري اطلاعات اتخاذ مي‌شود، سازمان نقش كارشناسانه و تصميم‌ساز داشته باشد.
وي افزود: رسيدن به اين دورنما، به طور قطع نيازمند برنامه‌ريزي، تشريك مساعي، تبادل نظر و ارايه راهكارهاي مناسب است و مفهوم آن اين است كه براي قرار گرفتن در حوزه‌هاي تصميم‌سازي، بايد ظرفيت كارشناسي و تحليل داشته و بتوانيم موضوعات فناوري اطلاعات را از جنبه‌هاي مختلف بررسي، تحليل و ترسيم مسيركنيم. بنابراين براي دستيابي به چشم‌انداز، موضوع ظرفيت‌سازي و تقويت آن، يكي از ابزارها و مكانيزم‌هاي مجهز نمودن ما به اين موضوع است.
رييس شوراي مركزي سازمان با اشاره به اينكه براي پيشبرد مسايل، استفاده از ظرفيت‌هاي استاني، ظرفيت‌هاي كشوري و بخش‌هاي حاكميتي بايد مدنظر قرار گيرد، اظهار داشت: در بحث ظرفيت‌سازي استاني، ارتباط با مقامات استاني يك فرصت مغتنم براي حضور سازمان به عنوان بازوي مشورتي در نقاط تصميم‌گيري در سطح استان‌هاست.
وي با تاكيد بر استفاده از ظرفيت‌هاي استاني به عنوان يك مكانيزم بسيار تعيين‌كننده براي دستيابي به چشم‌انداز مدنظر سازمان گفت: استفاده از اين ظرفيت‌ها در سرلوحه كارهاي شوراي مركزي قراردارد و نيازمند تعامل خوب ميان استاني است كه اميد است با مشاركت دبيران، اين تعامل برقرار شود.
مهندس داننده گفت: ارتباط با دانشگاه‌ها، مشاركت در پروژه‌هاي پژوهشي منطقه، انجام كارهاي تحليلي در حوزه فناوري اطلاعات در سطح استان‌ها، تعيين نقشه راه و غیره موضوعاتي هستند كه ظرفيت سازمان را به جامعه نشان داده و مسوولان را براي استفاده از ظرفيت‌هاي سازمان متقاعد مي‌نمايد.
وي برگزاري اين جلسه را يكي از مصاديق تبادل تجربه برشمرد و بر لزوم ايجاد يك مكانيزم سيستماتيك در اين راستا تاكيد نمود.
رييس شوراي مركزي سازمان گفت: اميدوارم با مشاركت نظام‌هاي استاني به سمت شيوه مديريت سيستماتيك گام برداريم و جايگاه سازمان را در جامعه ارتقا بخشيم. سپس در ادامه جلسه، مهندس قمي، دبيركل سازمان با تاكيد به لزوم تشكيل اين جلسه گفت: اميد است با برگزاري اين جلسه در آغاز راه دوره سوم، ساختاريافته، منسجم و با هماهنگي بيشتري به فعاليت بپردازيم.
وي خواستار لزوم توجه اعضاي هيات مديره‌هاي استاني به آيين‌نامه‌ها و دستورالعمل‌هاي سازمان شد و افزود: بسياري از توقعات و خطاها ناشي از نبود شناخت فضاي موجود است. بنابراين در ابتداي كار دستيابي به يك فهم و درك مشترك از مسايل ضروري به نظر مي‌رسد.
دبيركل سازمان با بيان اينكه تشكيل كميسيون‌ها در اولويت كار دبيرخانه‌ها قرار دارد، گفت: تشكيل كميسيون‌ها يك راه صحيح براي مشاركت طلبيدن اعضا است. چراكه ميزان مشاركت اعضا بر ميزان عملكرد مديران سازمان بشدت تاثيرگذار خواهد بود.
در ادامه جلسه موضوع ارسال اخبار، راه‌اندازي پورتال‌هاي استاني، بيمه تکمیلی درمان در دستور كار قرار گرفت و دبيران و خرانه‌داران به بحث و تبادل نظر پيرامون اين موضوعات پرداختند.
گفتني است، در اين جلسه مقرر شد اين جلسات به طور منظم هر دو ماه يكبار برگزار شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :