آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7077

فضای مجازی گود ِ موافقان و مخالفان

کاربران شبکه اجتماعی توییتر، هفته خوبی را پشت سر گذاشتند. فعال شدن تگ فارسی به همراه فعال شدن توییتر فارسی مهم ترین رویدادی بود که برای کاربران ایرانی شبکه اجتماعی توییتر رخ داد. پیش از این تگ نویسی به زبان فارسی امکان پذیر نبود و کاربران ایرانی برای داغ کردن موضوع مورد علاقه خود باید از تگ نویسی انگلیسی استفاده می کردند. در مقاطع مختلف تگ انگلیسی کاربران ایران درباره ایران جزو 10 تگ برتر توییتر در لیست ترند قرار گرفته است. حالا کاربران ایرانی امیدوارند با استفاده از تگ فارسی بتوانند موضوعات روز و مهم مربوط به ایران را در لیست ترندهای
توییتر ببینند.

بهار ادیبان

اما راه‌اندازی توییتر فارسی هم به موضوع بحث کاربران توییتر تبدیل شده است. مدت‌هاست کشورهای مختلف دارای زبان در توییتر هستند. حالا چند وقتی است که توییتر زبان فارسی را هم به رسمیت شناخته و توییتر فارسی را راه‌اندازی کرده است.
موضوع پر بحث دیگر توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی در هفته گذشته شرکت محمد خاتمی، رییس جمهور پیشین ایران در انتخابات مجلس بود که واکنش‌های مثبت و منفی
 در پی داشت.
به همین خاطر محمد خاتمی در سایت خود که بعد از مدت‌ها دوباره فعال شده است یادداشتی منتشر کرد که در بخشی از آن آمده است: «امیدوارم درک مشترکی از شرایطی که در آن قرار گرفته‌ایم به وجود آید. تردیدی ندارم که احساسات و داوری‌ها در زمان مناسب می‌تواند به آنجا برسد که به جای هرگونه توجیهی، چه از سر افراط و چه از سر تفریط، درستی تصمیم‌هایی در جهت منافع و مصالح ملی و پیشبرد اصلاحات در درون نظام جمهوری اسلامی گرفته می شود اولویت پیدا کند.»
اما خوشحالی برای فیلم جدایی نادر از سیمین ساخته اصغر فرهادی همچنان در فضای مجازی ادامه دارد.
گروه سایت‌های پرشین بلاگ سایتی [www.iranoscar.com] راه‌اندازی کرده و به کاربران این امکان را داده است تا برای اصغر فرهادی پیام تبریک بگذارند. این سایت مورد توجه بسیاری از کاربران ایرانی اینترنت قرار گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :