آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7087
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1390 9:53
تعداد بازدید : 602

ATM (بخش بیستم و یکم )

برون سپاري بهره برداري از ATM (قسمت دوم)

مازیار نیک نژاد

يک راه‌حل: متمايزسازي
 در هفته گذشته اشاره شد که  برخي از بانک‌ها و موسسات مالي راه‌حل را در ارایه خدمات جديد که به لطف پيشرفت تکنولوژي ميسرشده، به عنوان ابزاري براي متمايز سازي سبد خدمات ATM  خود يافته‌اند. حال ادامه مقاله می‌آید، تعداد خدمات بيشتر همراه با پيچيدگي‌هاي زیاد خواهد بود و اين به معنا نياز به سرمايه‌گذاري و صرف زمان بيشتري براي مديريت و نگهداري از سبد خدمات ATM است در حالي که درآمد دستگاه در حال کاهش مستمر است. با اين وجود  بانک‌ها و موسسات مالي و اعتباري به تازگي دريافته‌اند که اين امر مي‌تواند در رقابت با ساير موسسات مشابه به آنها کمک کند. اگر شعبه بانک آن طرف خيابان قادر به ارایه خدمات دريافت خودکار پول از طريق دستگاه‌هاي خودپرداز (که به مشتريان امکان سپرده کردن وجه موردنظر در حساب خود در طول 24 ساعت شبانه روز را عرضه می‌کنند)، نباشد و يا فاقد سامانه پرداخت قبوض از طريق دستگاه‌هاي خودپرداز باشد، به راحتي از قافله رقابت باز مي‌مانند.
بنا به گفته Andrea Tomasian مديرعامل شرکت Canton مستقر در ايالت اوهايو و متعلق به کمپاني Deibold Integrated Services  شرق ايالات متحده است:» سپرده‌گذاري خودکار مثال خوبي از اين واقعيت است که تا چه حد يک برنامه کاربردي ATM مي‌تواند سطح پيچيدگي غيرقابل انتظار را بالا ببرد. در اين مورد دستگاه‌هاي ATM باید به تجهيزات سخت افزاري ويژه اسکن اسکناس و نرم‌افزارهاي کاربردي مرتبط مجهز شده باشد. در نتيجه قطعات متحرک بيشتري در اين‌گونه از خودپردازها کار مي‌کنند. اين تجهيزات و نرم افزارها باید سازگار با نرم افزار ATM و نيز کنترل و سویيچ مرتبط بوده و با آن کار کنند.
بانک‌هاي اطلاعات حاوي قوانين لازم برای تعريف و کاربرد تجهيزات خوددريافت و نحوه مديريت پردازش‌هاي مربوطه  طراحي و مورد استفاده قرار گرفته‌اند. چگونگي پردازش تصاوير و پيچيدگي‌هاي صحه‌گذاري و پردازش آنها براي صنعت ATM بسيار مهم است.
ماخذ: ATMmarketplace.com
ادامه اين مطلب را مي‌توانيد در همين ستون، هفته آينده دنبال کنید.
*مدير عامل وریيس هيات مديره
 شرکت رايان نيک


ATM
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :