آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7147
تاریخ انتشار : 21 اسفند 1390 1:17
تعداد بازدید : 548

برخورد پليس امنيت با مراكز متخلف خدمات رايانه اي

دبیر ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توزیع هرگونه محصول فرهنگی اعم از فیلم های نمایش خانگی توسط مراكز خدمات رایانه ای غیر قانونی و ممنوع است.

ایرنا- سعید جابری انصاری به گشت بازرسی مشترك این ستاد با پلیس امنیت از مراكز خدمات رایانه‌ای در سطح تهران اشاره كرد و افزود: در گشت بازرسی صورت گرفته، ضمن بازرسی از حدود 30 تا 40 مركز خدمات كامپیوتری، با حدود 15 تا 16 مركز متخلف برخورد شد.
این مقام مسوول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ادامه داد: اغلب مراكز خدمات رایانه‌ای مورد بازرسی، علاوه بر نداشتن مجوز صنفی خود، مجوز توزیع آثار فرهنگی و هنری را نیز نداشتند.
به گفته جابری انصاری این مراكز برای دریافت مجوز صنفی باید به اتحادیه ماشین‌های اداری و رایانه مراجعه كنند.
دبیر ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌از اتحادیه یاد شده خواست تا نظارت بیشتری بر مراكز خدمات رایانه‌ای موجود در سطح شهر داشته باشند و فعالیت‌های این مراكز را
كنترل كنند.
جابری انصاری تاكید كرد: مراكز خدمات رایانه‌ای اجازه توزیع محصولات فرهنگی و هنری مانند فیلم‌های نمایش خانگی را ندارند و فقط باید در حوزه كاری خود یعنی ارایه خدمات كامپیوتری، فعالیت كنند.
این مقام مسوول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌افزود: برخی از مراكز یاد شده علاوه بر توزیع غیر مجاز محصولات فرهنگی، مبادرت به كپی رایت فیلم‌های غیر مجاز نیز می‌كردند كه با برخی از آنها برخورد شد.
جابری انصاری همچنین از همكاری پلیس امنیت و اداره كل ارشاد استان تهران به منظور هماهنگی برای انجام گشت‌های بازرسی از نحوه توزیع محصولات فرهنگی در سطح بازار قدردانی كرد.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :