آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7202
تاریخ انتشار : 22 اسفند 1390 9:12
تعداد بازدید : 440

تشکیل جلسات شورای عالی فناوری اطلاعات از سر گرفته می شود

در حالی که جلسات شورای عالی فناوری اطلاعات مدتی به فراموشی سپرده شده بود، دبیر این شورا از تشکیل مجدد این جلسات از سال آینده خبر داد.

فارس- علی حکیم جوادی در خصوص آغاز فعالیت مجدد شورای عالی فناوری اطلاعات گفت: جلسات تخصصی شورای عالی فناوری اطلاعات با همکاری برخی از دست‌اندرکاران حوزه فناوری اطلاعات کشور برگزار شده است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: پس از انتخاب دبیر شورا از سوی رییس جمهور، هنوز جلسه شورا برگزار نشده است؛ دبیرخانه شورا شکل گرفته و برخی کارهای تخصصی در دبیرخانه در حال پیگیری است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران ادامه داد: به این ترتیب کارها در مسیری در حال انجام است که امیدواریم بتوان در سال آینده شورای عالی فناوری اطلاعات را یاری رسان دیگر بخش‌های کشور کرد.
دبیر شواری عالی فناوری اطلاعات افزود: البته در دولت گذشته نیز شورای عالی فناوری اطلاعات به صورت رسمی چهار جلسه بیشتر برگزار نکرده بود و بنابراین نمی‌توان به این سرعت انتظار برگزاری جلسات شورای عالی فناوری اطلاعات را داشت.
وی ادامه داد: به دلیل گستردگی حوزه فناوری اطلاعات موضوعات قابل طرح در این حوزه بسیار است و از ظرفیت تخصصی شورای عالی فناوری اطلاعات برای پیشنهاد به کارگروه فاوای دولت استفاده خواهد شد.حکیم جوادی خاطرنشان کرد: با توجه به ایجاد کارگروه فاوای دولت به ریاست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و احیای مجدد شورای عالی فناوری اطلاعات، هماهنگی شایسته‌ای بین این دو نهاد در جهت پیشرفت و توسعه فناوری اطلاعات در کشور ایجاد خواهد شد.چندی پیش و در پی یکی از سیاست‌های دولت، برخی شوراها در کشور کمرنگ شدند که شورای عالی فناوری اطلاعات با دبیری معاون سابق فناوری اطلاعات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از این شوراها بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :