آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72164
تاریخ انتشار : 15 فروردین 1394 11:16
تعداد بازدید : 832

PayPal به دلیل نقض تحریم های ایران 7/7 میلیون دلار جریمه می دهد

شرکت اداره کننده سیستم پرداخت آنلاین پی پال (PayPal) موافقت کرده است هفت میلیون و ۷۰۰ هزار دلار به دولت آمریکا بابت آنچه نقض تحریم های ایران، کوبا و سودان عنوان شده، جریمه بپردازد.

فناوران- وزارت دارایی آمریکا اعلام کرد پی پال از پس کنترل و پیشگیری از بعضی پرداخت های غیرقانونی برنیامده است.
هم زمان پی پال اعلام کرد که سیستم خود برای کنترل همزمان پرداخت ها را بهبود بخشیده است. این شرکت همچنین اعلام کرده که گزارش مربوط به این پرداخت ها که طی سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ انجام گرفته، توسط پی پال به صورت داوطلبانه به دفتر کنترل درآمدهای خارجی آمریکا (اُفَک) اعلام شده است.
پی پال می گوید تاخیر زمانی برای بررسی پرداخت ها موجب شده که این افراد بتوانند پول مورد نظر خود را با استفاده از این سیستم پرداخت آنلاین، انتقال دهند.
یکی از نمایندگان پی پال به بی بی سی گفت: از آن موقع تا حالا، ما اقدامات بیشتری صورت دادیم تا سیستم خود را با معیارهای اُفَک تطبیق دهیم.
از زمان وضع تحریم های گسترده علیه ایران تمامی شرکت های آمریکایی و بنگاه های اقتصادی که با نظام بانکی آمریکا سر و کار دارند معاملات پولی خود را با دفتر پرداخت ها و دارایی های خارجی (اُفَک) هماهنگ می کنند.
بنابر این گزارش، در مجموع ۵۰۰ پرداخت در حد فاصل سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ با استفاده از پی پل صورت گرفته که ناقض قوانین تحریم های آمریکا تشخیص داده شده و مربوط به افرادی است که در لیست سیاه دولت آمریکا قرار دارند. جمع کل این پرداخت ها مبلغی حدود ۴۴ هزار دلار بوده که پی پال اکنون بابت جریمه آنها، به دولت آمریکا هفت میلیون و ۷۰۰ هزار دلار پرداخت خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، یک فرد با ملیت ترکیه ای که در فهرست ممنوعه وزارت خزانه داری آمریکا به خاطر تلاش در صادرات سلاح های کشتار جمعی قرار داشته از جمله مشتریان شرکت پی پل بوده است.
پی پل یک شرکت آمریکایی است که انتقال وجه را از طریق اینترنت و به صورت آنی ممکن می سازد. پی پل به پیروی
از قوانین آمریکا در زمینه تحریم ایران، به کاربران ایرانی سرویس نمی دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :