آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72165
تاریخ انتشار : 15 فروردین 1394 11:18
تعداد بازدید : 763

اختصاص650 میلیارد تومان به توسعه متوازن فاوا

معاون حقوقی امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات از تخصیص بودجه 650 میلیارد تومانی توسعه توازن بخش ICT در استان ها، در سال 94 خبر داد.

فناوران- مرتضی براری گفت: این معاونت در سال 93 با برگزاری نشست های مختلف با شرکت های دانش بنیان، دانشگاهیان، نخبگان و فعالان بخش ICT در استان ها در راستای تسهیل، هدایت و رهبری ICT روستایی گام برداشته است.
وی با بیان تصویب بودجه برای طرح و برنامه های آتی وزارت ارتباطات در مجلس شورای اسلامی گفت: تخصیص بودجه 650 میلیارد تومانی مختص استان ها در سال 94، در راستای تعیین توسعه متوازن بخش ICT در استان ها و کاهش شکاف دیجیتالی انجام خواهد شد.
براری افزود: همچنین اخذ تاییدیه اساسنامه شرکت پست، از کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی و درج بند مرتبط به تکلیف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برای ارایه خدمات خرده بانکداری در روستاها از طریق شرکت پست بانک، از جمله اقدامات این معاونت است.
وی به موظف شدن وزارت ارتباطات به اصلاح اساسنامه پست بانک به عنوان بانک تخصصی در ارایه خدمات خرده بانکداری در روستاها اشاره کرد و افزود: ارایه لایحه به دولت در این خصوص از جمله دستاوردهای این معاونت بوده است.
براری بر تصویب مصوبات ITU به عنوان مرجع عالی قانونگذاری بین المللی در کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی تاکید کرد و ادامه داد: تصویب بند الف تبصره 12 در طرح تنظیم مقررات بخشی در مجلس شورای اسلامی نیز از جمله اقدامات معاونت حقوقی در سال 93 بوده است.
وی بر ساماندهی، ارایه گزارش و پاسخگویی به مکاتبات، سوالات و تذکرات نمایندگان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد و گفت: این تعامل منجر به ارایه پاسخ به بیش از 2900 نامه، 17 سوال و 63 تذکر شده است.
وی به مهمترین مصوبات دولت مرتبط با فعالیت های وزارت که با پیگیری معاونت حقوقی وزارت ارتباطات به تصویب رسیده است، اشاره کرد و افزود: به وزارت ارتباطات اجازه داده می شود درآمد حاصل از تکالیف مقرر در پروانه اپراتورها را جهت تحقق اهداف و برنامه های خدمات عمومی اجباری و پایه رابه مصرف  برساند.
معاون پارلمانی وزارت با بیان اینکه خدمت رسانی اجباری باید اولویت روستایی و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت را شامل شود، افزود: کمک به تقویت دفاتر ICT موجود و ایجاد دفاتر جدید ICT روستایی از محل ردیف مربوط به جدول شماره 9 قانون بودجه سال 93 کل کشور به صورت  جمعی-خرجی  و با استفاده از مشارکت اپراتورها نیز ازدیگر فعالیتهای این معاونت بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :