آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72169
تاریخ انتشار : 15 فروردین 1394 11:27
تعداد بازدید : 797

آقای وزیر ارتباطات شما هم ستاره باشید!

علی اصلان شهلا- با موفقیت مذاکرات هسته ای، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به ستاره کابینه دولت یازدهم بدل شده و می توان مدعی شد حتی جلوتر از حسن روحانی، محبوب ترین سیاستمدار این روزهای کشورمان است.


ظریف البته تک ستاره کابینه دولت نیست و حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت هم یکی دیگر از ستاره های دولت است. اقدامات موفق و موثر او در گسترش بیمه های همگانی، رفع کمبود دارو و مقابله با زیرمیزی او را آن قدر محبوب دو جناح کرده که برخی احتمال می دهند او از همین الان برای ریاست جمهوری خیز برداشته است.
در جدول محبوبیت، با فاصله کمی از دو وزیر امور خارجه و بهداشت، علی طیب نیا وزیر اقتصاد قرار دارد که برخلاف وزیر صنعت، بی سر و صدا و بدون جار و جنجال کارش را می کند و با تنظیم سیاست های نسبتا موفق اقتصادی، هم زمان با کاهش تورم، رشد را به کشور بازگردانده است.
از این سه وزیر که بگذریم، بدون شک پست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بیشترین پتانسیل را برای محبوبیت دارد. او از یک سو مسوول ارایه زیرساخت هایی است که به دلیل ضریب نفوذ بالای اینترنت در ایران و البته کندی و مشکلات فراوانش، هرگونه عملکرد مثبت در مورد آن به سرعت مورد توجه قرار می گیرد.
از سوی دیگر توسعه پهنای باند، آن طور که وزیر کار و امور اجتماعی گفته است، می تواند اشتغال زایی چشم گیری را به همراه داشته باشد. همچنین وزارت ارتباطات همراه با شورای عالی فناوری اطلاعات مامور توسعه دولت الکترونیکی است و این هم خود فرصت دیگری را پیش پای وزیر ارتباطات برای درخشش قرار می دهد.
به این موضوعات، جایگزینی فیلترینگ هوشمند با روش فعلی و بازگشایی شبکه های اجتماعی فیلتر شده، مقابله با کم فروشی اینترنت، بهبود وضعیت ارایه خدمات اپراتورها، حمایت از کسب و کارهای نوپا در حوزه فناوری اطلاعات و مواردی از این قبیل را اگر اضافه کنیم، خواهیم دید وزیر ارتباطات چه پتانسیل بالایی برای ستاره شدن دارد.
شاید وقت آن رسیده وزیر دیپلمات ارتباطات، با تصمیم گیری های قاطعانه و شجاعانه تر، سال 94 را ازآن خود کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :