آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72177
تاریخ انتشار : 15 فروردین 1394 11:44
تعداد بازدید : 1008

ویدیوی آنلاین

رقابت بین توییتر و فیس بوک برای تربیت خبرنگار شهروندی

فناوران- توییتر و فیس بوک تقریبا همزمان با یکدیگر، اپلیکیشن هایی به کاربرانشان معرفی کرده اند تا به واسطه آن بتوانند ویدیوهای زنده کوتاهی منتشر کنند. هر دو این اپلیکیشن ها مورد توجه کاربران قرار گرفته و تبدیل به راهی شده تا کاربران به خبرنگار شهروندانی تبدیل شوند که گزارش های زنده ای از سراسر دنیا با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

  Periscope 
توییتر اپلیکیشن به نام Periscope  برای به اشتراک گذاری ویدیوهای کوتاه زنده عرضه کرده است. این اپلیکیشن که در حال حاضر فقط برای کاربران IOS در دسترس است مورد توجه بسیاری از خبرنگاران قرار گرفته است.
توییتر که امروز فضای مناسبی برای انتشار و پخش سریع اخبار و واکنش ها و روزمره های کاربران فراهم کرده است تا مردم سراسر دنیا اعلام کنند در حال انجام چه کاری هستند، چه می بینند یا می شنوند، نظرشان در مورد اتفاقات روزمره چیست، حالا با انتشار اپلیکیشنی برای پخش ویدیوی زنده به لایه عمیق تری از اطلاع رسانی نفوذ کرده تا از هر کاربر یک خبرنگار شهروندی بسازد.
کاربران با استفاده از این اپلیکیشن قادر خواهند بود با استفاده از تلفن همراه خود هر زمان و در هر جایی که هستند به صورت زنده با صدا و تصویر؛ ویدیو، با دوستان خود در ارتباط باشند. کاربران می توانند ویدیوی دوستان خود را به صورت آنلاین تماشا کنند یا آنها را روی دستگاه خود ذخیره کنند.
یکی از ویژگی های این اپلیکیشن آن است که هنگامی که یک ویدیو در این اپلیکیشن نگاه می کنید می توانید بدون قطع کردن ویدیو با دوستانی که آن ویدیو را نگاه می کنند گفت وگو کنید. همچنین هر کاربر می تواند ویدیوی خصوصی برای دوستان خود آپلود کند.

  Riff
بعد از توییتر، هفته گذشته فیس بوک نیز اپلیکیشن جدیدی معرفی کرده که به کاربران کمک می کنند ویدیوهای 20 ثانیه ای ضبط کرده و با دوستان خود به اشتراک بگذارند. این اپلیکیشن که اکنون برای کاربران اندروییدی و iOS در دسترس است یک ویزگی خاص دارد؛ کاربران می توانند هر ویدیو را با ویدیوی 20 ثانیه ای خود ادامه دهند و داستان های ویدیویی بسازند.
هر چند این روزها Vine و Snapchat برای بسیاری از کاربران محبوب است اما فیس بوک امیدوار است اپلیکیشن جدیدش بتواند میزبان تعداد بیشتری از کاربران علاقه مند به رسانه های اجتماعی باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :