آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72179
تاریخ انتشار : 15 فروردین 1394 11:47
تعداد بازدید : 605

چشم انداز تجارت در سال جاری تشریح شد

رییس مجمع عالی واردات اتاق بازرگانی ایران تقویت اشتغال و تولید صادرات محور را اولویت های اصلی اقتصاد کشور در سال جاری عنوان کرد و گفت: اولین مزیت رفع تحریم ها برای فعالان اقتصادی این است که روابط بانکی شفاف می شود و فعالیت ها در این زمینه تنها از طریق صرافی ها صورت نمی گیرد.

ایسنا- محمدحسین برخوردار درباره تاثیر نتایج مذاکرات هسته ای و رفع تحریم ها بر بخش های اقتصادی کشور گفت: بعد از رفع تحریم ها تجارت کشور تنها معطوف به پنج کشوری نمی شود که به آن ها نفت می فروشیم و می توانیم با تمام دنیا وارد معامله شویم و شریک های تجاری مان را خودمان انتخاب کنیم.
برخوردار تصریح کرد: توسعه روابط با کشورهای دیگر باعث ایجاد رقابت سنگین بین آن ها می شود و در نتیجه تکنولوژی‎های جدیدی وارد صنعت ما خواهد شد.
این عضو اتاق بازرگانی تهران درباره ضرورت‎های شرایط اقتصاد کشور بعد از دوران تحریم ادامه داد: بازرگانان کشور باید خودشان را با مدیریت تجارت جهانی بیشتر هماهنگ کنند، بازرگانان ما دوره های تخصصی مختلفی را گذرانده‎اند اما باید آمادگی بیشتری داشته باشند.
وی اضافه کرد: در واقع در این مرحله انتظار بیشتری ایجاد می شود، چون طرف های تجاری ما تنها به پنج کشوری که به آنها نفت می‎فروشیم محدود نمی‎شود لذا باید توجه بیشتری به به روز شدن دانش مدیریت شکل بگیرد
رییس مجمع عالی واردات عنوان کرد: هماهنگی تجار و فعالان اقتصادی در شرایط بعد از تحریم در کوتاه مدت اتفاق نمی‎افتد اما به مرور این هماهنگی به وجود خواهد آمد.
 وی با بیان اینکه هماهنگی با تجارت آزاد زمان بر است، ادامه داد: باید سر لوحه کارمان را در تجارت آزاد روی مواد اولیه و وارد کردن تکنولوژی در نظر بگیریم. به این معنی که بازرگانان ما که بیشتر وارد کنندگان اولیه کارخانه ها هستند باید بیشتر به دنبال کشورهایی باشند که دارای تکنولوژی های جدید هستند، تکنولوژی که می تواند به صورت قطعه یا به صورت ماشین آلات باشد.
برخوردار همچنین تقویت بخش اشتغال و تولید صادرات محور را اولویت‎های اصلی اقتصاد کشور در سال جاری عنوان کرد و گفت: باید روی محصولاتی که شرایط بهتری را برای صادرات دارند
تمرکز شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :