آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72180
تاریخ انتشار : 15 فروردین 1394 11:48
تعداد بازدید : 622

رییس اتاق اصناف:

امسال 830 هزار بنگاه بی پروانه ساماندهی می شود

رییس اتاق اصناف کشور تاکید کرد: یکی از مهم‎ترین موضوعات برای سال جدید، هدفمند کردن و ساماندهی بنگاه های بدون کسب است، چون اغلب تخلفاتی که تا امروز شاهد بودیم در بنگاه هایی صورت گرفته که فاقد مجوز هستند و در حال حاضر حدود 830 هزار بنگاه ثبت شده بدون پروانه کسب داریم.


ایسنا- علی فاضلی با بیان اینکه اتاق اصناف ایران سه برنامه اصلی را برای سال جاری هدف گذاری کرده که با همدلی و همزبانی دولت و مردم به نتیجه خواهد رساند، گفت: در این راستا عزم ملی و تعامل بیشتر اتاق های اصناف کشور با دولت و به ویژه مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت را درسال جدید در دستور کار داریم.
وی با بیان اینکه تشکل های صنفی می توانند با تعامل با دولت بار سنگینی را از دوش دولت بردارند، اظهار کرد: بحث بعدی که در سال جدید به آن توجه خواهیم کرد موضوع ساماندهی اتحادیه‎های صنفی همگن در رسته های مختلف است و می توان گفت ادغام رسته های صنفی همگن و تقویت مدیریت اتحادیه ها از جمله مباحثی است که باید به آن توجه کنیم.  وی موضوع بعدی که در سال جاری به آن توجه بیشتری صورت خواهد گرفت را اصلاح قانون نظام صنفی عنوان کرد و افزود: باید نگاه توسعه محور را در اصلاح قانون نظام صنفی لحاظ کنیم که متاسفانه امروز کمتر شاهد آن هستیم.
رییس اتاق اصناف ایران در عین حال تاکید کرد: ادغام مجامع امور صنفی سابق و تشکیل اتاق های اصناف در تمام شهرستان های ایران یکی از موضوعاتی است که در سال گذشته به آن پرداختیم ضمن اینکه انتخابات اتاق اصناف ایران در سال گذشته با وضعیت خوبی برگزار شد. وی در بخشی از سخنان خود گفت: یکی از موضوعات مهم در سال گذشته بحث سپردن کار نظارت بر بنگاه ها به اتاق های اصناف بود ولی متاسفانه راهکار مناسب و منابع مالی کافی برای این بخش تعریف نشد و این یکی از بزرگترین چالش هایی بود که اتاق اصناف ایران با هماهنگی دولت توانست برخی مشکلات را حل کند.
رییس اتاق اصناف در عین حال تاکید کرد: اصلاح بعضی از آیین نامه ها در جهت تقویت ساختار نهادهای نظارتی باید انجام شود و به نوعی چالش ها باید مدیریت شوند و سازمان های نظارتی اتاق های اصناف و نهادینه کردن کار در مجموعه اصناف از مهمترین موضوعاتی بود که به آن توجه شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :