آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72190
تاریخ انتشار : 15 فروردین 1394 12:8
تعداد بازدید : 629

اختلاف میان گوگل و موزیلا بر سر موتور جست وجو

موزیلا که پیش از این به صورت رسمی مشکلات خود با موتور جست وجوی گوگل را علنی کرده بود، این بار در ترکیه، موتور جست وجوی روسی یاندکس را به عنوان موتور جست وجوی پیش فرض جایگزین گوگل کرد.

ایتنا- از چندی پیش شرکت موزیلا با گوگل به مشکل خورده است و به صورت رسمی در بسیاری از کشورها، موتورهای جست وجوی دیگری مانند یاهو را جایگزین گوگل کرده است. در آخرین مورد از این دست نیز شرکت موزیلا در نسخه عرضه شده برای کاربران حاضر در کشور ترکیه، موتور جست وجوی یاندکس که یک موتور جست وجوی نیرومند روسی است را جایگزین موتور جست وجوی گوگل کرد. درست است که ترکیه تعداد کاربران اینترنتی بالایی در مقیاس جهانی ندارد ولی موقعیت استراتژیک این کشور به عنوان پل مابین آسیای شرقی، خاورمیانه و اروپا موجب شده است که این بازار برای شرکت های تامین کننده خدمات اینترنتی به عنوان یک بازار مهم تلقی شود.
 یکی از دلایلی که متخصصان برای این اقدام موزیلا برشمرده اند مربوط به قوانین حفاظت از حریم شخصی و رسوایی های مربوط به سخنان ادوارد اسنودن است که به نوعی گوگل را نیز در لیست شرکت هایی که در مظان اتهام قرار دارند قرار داده است و انتخاب یک موتور جست وجوی روسی می تواند دیدگاه ضدامریکایی را از شرکت موزیلا بردارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :