آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72197
تاریخ انتشار : 15 فروردین 1394 12:18
تعداد بازدید : 670

خبر

افزایش کرایه ها از امروز معاون شهردار تهران اعلام کرد با توجه به ابلاغ نرخ جدید کرایه حمل و نقل عمومی از امروز ۱۵ فروردین ماه نرخ جدید کرایه های حمل و نقل عمومی اجرایی می شود. به گزارش مهر سید جعفر تشکری هاشمی گفت: بر اساس مصوبه شورای شهر تهران، کرایه اتوبوس در سال جاری ۵۰ تا۱۰۰ تومان افزایش دارد، کرایه های تاکسی هم به طور میانگین ۲۰درصد افزایش خواهند داشت. همچنین بر اساس لایحه شورای شهر تهران که به تایید فرمانداری هم رسیده است، بهای بلیت اعتباری مترو به طور متوسط ۵۰ تومان افزایش یافته است. همچنین قیمت بلیت تک سفره ۶۰۰ تومان و بلیت دو سفره یک هزار تومان است.

 طرح ترافیک و زوج و فرد خودروها پابرجاست
سردار سید تیمور حسینی، رییس پلیس راهور تهران بزرگ  اعلام کرد طرح زوج و فرد خودروها از روز شنبه (15 فروردین) در محدوده های مشخص شده اجرا می شود و خودروهایی که دارای آرم طرح ترافیک سال 93 و 94 هستند، می توانند در محدوده طرح ترافیک تردد کنند. وی با اشاره به ادامه فرآیند توزیع کارت های طرح ترافیک سال 94به ایرنا گفت: به دلیل اینکه تنها بخشی از کارت ها از طریق پست به آدرس شهروندان ارسال شده است، اعتبار آرم های طرح ترافیک سال 93 تا پایان فروردین سال جاری تمدید شد. 
 ایرانی ها رتبه دوم در حراج کریستی دبی
هنرمندان ایرانی توانستند با فروش دو میلیون و 300 هزار دلاری آثارشان در حراجی کریستی دبی، در رتبه دوم قرار گیرند. به گزارش ایسنا، هجدهمین حراجی هنرهای مدرن و معاصر کریستی دبی، 18 ماه مارس با حضور آثار هنرمندانی از ایرانی، ترکیه و کشورهای عرب برگزار شد. در کل، 158 اثر هنری در این حراجی عرضه شد که خریداران تلفنی بسیاری را به جنب وجوش انداخت. این حراجی در نهایت به فروشی 11 میلیون و 397 هزار و 750 دلاری دست پیدا کرد که نسبت به حراجی ماه مارس سال گذشته کریستی، هفت درصد رشد داشت. 25 خریدار ثروتمند از 25 کشور جهان در حراجی آنلاین این رویداد با هم به رقابت پرداختند. گران قیمت ترین اثر فروخته شده از طریق اینترنت، اثری از اسماعیل شاموت بود که 161 هزار دلار ارزش داشت. در این حراجی 38 درصد آثار فروخته شده (47 اثر) بالاتر از قیمت پیش بینی شده به فروش رسیدند و 31 رکورد جدید جهانی برای برخی هنرمندان به ثبت رسید. هنرمندان مصری با فروش کل آثارشان به ارزش دو میلیون و 800 هزار دلار در رتبه اول و هنرمندان ایرانی با فروش کلی دو میلیون و 300 هزار دلار در مقام دوم این حراجی قرار گرفتند. لبنانی ها هم با فروش کلی دو میلیون و 200 هزار دلاری کارهای هنری شان، رتبه سوم را در میان کشورهای شرکت کننده از آن خود کردند.
در این دوره از حراجی کریستی، محمد احصایی (161 هزار دلار)، سهراب سپهری (161 هزار دلار)، پرویز تناولی (50 هزار دلار)، کورش شیشه گران (137 هزار دلار)، حسین زنده رودی (با سه اثر در مجموع 139 هزار دلار)، بهمن محصص (173 هزار دلار)، مسعود عربشاهی (100 هزار دلار)، رضا درخشانی (125 هزار دلار) منوچهر یکتایی (68 هزار و 750 دلار)، قاسم حاجی زاده (50 هزار دلار)، سونیا بالاسانیان، هنرمند ایرانی - ارمنی (52 هزار و 500 دلار)، اردشیر محصص (32 هزار و 500 دلار) و فرهاد مشیری (با سه اثر در مجموع 452 هزار دلار) هنرمندان ایرانی حاضر در هجدهمین حراج کریستی دبی بودند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :