آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7221
تاریخ انتشار : 22 اسفند 1390 9:52
تعداد بازدید : 914

وب سایت tenC باتری‌های گوشی‌های هوشمند را رده‌بندی کرد

«موتورولا» در رده بهترین و بدترین قرار گرفت

وب سایت Cnet در آزمایشی گسترده طول عمر باتری صدها گوشی هوشمند را حین استفاده در زمینه های مختلف از قبیل مکالمه، بازی یا عکاسی مورد بررسی قرار داده و رتبه بندی از قوی ترین و ضعیف ترین باتری های گوشی های هوشمند را ارایه کرده است.

مهر- حفظ باتری در طول یک روز کامل معمولا از ویژگی‌هایی است که هر گوشی برای برتر بودن باید آن را داشته باشد و این یک روز کامل برای یک گوشی هوشمند شامل گوش دادن به موسیقی، چک کردن ایمیل‌ها، ارسال پیامک، رزرو میز رستوران و بسیاری از فعالیت‌های غیر آنلاین از قبیل عکاسی و تصویربرداری و بازی با گوشی خواهد بود.
وب سایت Cnet در دو گزارش جداگانه، دو لیست از گوشی‌های هوشمند ارایه کرده است که پس از انجام آزمایش‌های مختلف پایداری باتری بر روی صدها گوشی هوشمند، به عنوان قدرتمندترین و ضعیف‌ترین گوشی‌ها از نظر دوام باتری معرفی شده‌اند.
قدرتمندترین گوشی‌ها
در این رتبه بندی، گوشی موتورولا (Droid Razr Maxx) با دوام ترین باتری را در میان دیگر گوشی‌ها به خود اختصاص داده است و مدت زمان دوام باتری این گوشی برای مکالمه 78/19 ساعت اعلام شده است.
آی-فن 4 بدون استفاده از 3G رتبه دوم این رتبه بندی را به دست آورده است و دوام باتری این گوشی نیز 55/14 ساعت اعلام شده است. آی-فن 3GS اپل نیز در صورت غیر فعال بودن 3G و عمر باتری برابر 4/13 رتبه سوم را در این جدول به دست آورده است.
رتبه‌های چهارم و پنجم این رتبه بندی به گوشی‌های HTC Legend و بلک بری Curve 9360 اختصاص پیدا کره است که دوام باتری آنها به ترتیب 75/12 و 12 ساعت است. کمترین ساعت برای دوام باتری در جدول قوی‌ترین باتری‌های گوشی‌های هوشمند 33/6 ساعت است که به گوشی G›zOne Ravine 2 شرکت کاسیو اختصاص دارد.
ضعیف‌ترین گوشی‌ها
در مقابل وب سایت Cnet گوشی‌هایی را با ضعیف‌ترین باتری‌ها معرفی کرده است که رتبه نخست آنها به گوشی موتورولا i412 اختصاص دارد زیرا دوام باتری این گوشی در حالت مکالمه تنها سه ساعت است.
پس از آن گوشی به نام ZTE با 35/3 ساعت باتری، LG Encore با 6/3 ساعت باتری، سامسونگ Messager Tough با 82/3 ساعت باتری و LG Saber با 9/3 ساعت باتری رتبه‌های دوم تا چهارم ضعیف‌ترین باتری‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.
آزمایش‌های دوام باتری
کارایی‌های گوشی‌های امروزی بسیار فراتر از تماس تلفنی ساده است، گوشی‌های موبایل امروزه از انبوهی از کارایی‌ها از قبیل کتابچه آدرس دقیق، دوربین‌های دیجیتال، سیستم پیامک فوری، بلندگو، سیستم پخش موسیقی، سیستم پخش ویدیو و اتصال بلوتوث برخوردار است.
ساختار فیزیکی گوشی‌ها نیز بر روی میزان مصرف باتری آنها تاثیرگذار است. از این رو سایت Cnet عملکرد هزاران گوشی و ویژگی‌های اجرایی آنها از قبیل کارکرد ساده، کیفیت تماس‌ها و عمر باتری را مورد آزمایش قرار داده و در این رتبه‌بندی قیمت گوشی‌ها، نیز مد نظر قرار داده شده است.
آزمایش‌های انجام شده بر روی این گوشی‌ها در بخش کارایی شامل بررسی روند تکامل منو، آدرس‌دهی برنامه‌ها، استقامت و کارایی ساده، وضوح تصویری نمایشگرطراحی نرم‌افزار و ارگونومیک بودن گوشی بوده است. همچنین در صورت لمسی بودن گوشی، توجه زیادی به واکنش سطح مشترک لمسی شده است. کارایی گوشی‌ها در موقعیت‌های مختلفی مورد آزمایش قرار داده و مرئی بودن نمایشگر تحت شرایط نوری مختلف آزموده شده است.
کارایی‌های اساسی یک گوشی از قبیل اتصال به اینترنت، ارسال و دریافت اطلاعات، عکاسی و تصویربرداری، پخش موسیقی و فیلم نیز در این تست‌های طول عمر باتری مورد بررسی قرار گرفته‌اند.همچنین برای آزمودن دوام باتری در زمان مکالمه، گوشی را با شارژ کامل باتری، روشنایی 50 درصدی نمایشگر، تنظیم نور پس زمینه به شکلی که پس از 10 ثانیه خاموش شود و تنظیم بلندی صدا بر روی 50 درصد، مورد آزمایش قرار گرفت، این آزمایش‌ها چندین بار تکرار شده‌اند تا دو نتیجه نزدیک به هم و با اختلاف +/- 5 از آنها به دست بیاید. سپس از نتایج به دست آمده برای ایجاد این رتبه‌بندی استفاده شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :