آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72239
تاریخ انتشار : 16 فروردین 1394 11:7
تعداد بازدید : 734

در نامه‌ای به مناسبت 40 سالگی غول نرم‌افزاری

گیتس: آینده مایکروسافت از گذشته اش درخشان تر خواهد بود

بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت به مناسبت 40 سالگی مایکروسافت به کارمندان این شرکت ایمیلی فرستاده و در آن دیدگاه هایش را درباره گذشته و آینده این شرکت تشریح کرده است.

CNet- 40 سال پیش، غول نرم افزاری دنیا شرکت نوپایی بیش نبود و تازه توسط بیل گیتس و پل آلن تاسیس شده بود. هم اکنون این شرکت بیش از 125 هزار کارمند و 8 میلیون فوت مربع مساحت دارد و نزدیک به 90 درصد بازار کامپیوترهای جهان را زیر سلطه خود درآورده است. این شرکت هم اکنون رتبه سوم شرکت های باارزش جهان را به خود اختصاص داده و بعد از اپل و شرکت نفتی اکسون موبیل قرار گرفته است. 
بیل گیتس هم اکنون ثروتمندترین فرد دنیای تکنولوژی محسوب می شود و با همسر خود در بنیادهای خیریه به فعالیت های انسان دوستانه می پردازد. بنیاد «بیل و ملیندا گیتس» بزرگ ترین موسسه خیریه در جهان است. این بنیاد در سال ۲۰۰۰ میلادی به دست بیل و ملیندا گیتس بنیانگذاری شد و در سال ۲۰۰۶ میلادی به دست وارن بافت به دو برابر گسترش یافت. حجم کمک های انجام شده این موسسه نزدیک به ۳۳ میلیارد دلار است.
بیل گیتس به مناسبت جشن سالگرد و 40 سالگی این شرکت، ایمیلی را به کامندان مایکروسافت فرستاده است. این نامه در توییتر توسط  آمیت چودری نیز منتشر شده است. گیتس در این نامه از ساتیا نادلا، مدیر عامل فعلی مایکروسافت تمجید کرده و اعلام کرده که رهبری وی باعث شده تا این شرکت به پیشرفت خود در حوزه فناوری ادامه دهد.
بیل گیتس در این ایمیل چنین نوشته است:
فردا روز بزرگ و خاصی است؛ سالگرد ۴۰ سالگی مایکروسافت
در اوایل، پل آلن و من با شعاری مبنی بر اینکه روی هر میز و در هر خانه باید کامپیوتری وجود داشته باشد که نرم افزار و سیستم عامل مایکروسافت را اجرا می کند، مایکروسافت را پایه گذاری کردیم. این ایده کمی بزرگ بود و بسیاری تصور می کردند که محقق شدن آن غیرممکن است. از همین رو، فکر کردن به اینکه بعد از گذشت سال ها این ایده چقدر به حقیقت نزدیک شده و کامپیوترها چقدر به انسان ها نزدیک شده اند، بسیار شگفت انگیز است. همه ما افتخار می کنیم که مایکروسافت توانسته نقش اصلی را در این انقلاب ایفا کند.
البته امروز، بیشتر در مورد آینده مایکروسافت فکر می کنم تا گذشته اش. من متصور هستم که رایانش کامپیوتری در ۱۰ سال آینده، سرعتی باورنکردنی خواهد گرفت. ما همین حالا هم در جهانی چند-پلات فورمی زندگی می کنیم، از همین رو، رایانش کامپیوتری در اطراف ما بیش از هر زمان دیگری فراگیر خواهد شد. در حال نزدیک شدن به نقطه ای هستیم که کامپیوترها و روبات ها، قادر به دیدن، حرکت، تعاملی طبیعی و کمک رسانی با افراد نیازمند هستند.
مایکروسافت با رهبری ساتیا نادلا، بهتر و بیشتر از همیشه به پیشرفتی چشمگیر دست یافته است. حال ما منابعی را برای حل مشکلات داریم؛ شرکت ما به هر جنبه ای از کامپیوترهای مدرن و پژوهش های عمیق دست یافته است. من نقش مشاور فنی ساتیا نادلا را دارم و در بررسی های بسیاری از محصولات شرکت داشته ام. از این رو تحت تاثیر پتانسیل های موجود در این محصولات قرار گرفتم. نتیجه این شد که محصولات جدید بسیاری نظیر کورتانا، مترجم اسکایپ و هولولنز ارایه شده و این موارد تنها بخشی از نوآوری های موجود در این شرکت است.
در سال های پیش رو، مایکروسافت این قابلیت را دارد که افراد و سازمان های بیشتری را در سراسر جهان به خود علاقه مند سازد. تکنولوژی، هنوز هم در بخش های زیادی از جهان در دسترس مردم نیست، دلیلش هم پیچیده و یا گران بودن آن است، یا اینکه این افراد به طور کلی دسترسی به فناوری ندارند. به همین دلیل من امیدوارم که شما در مورد توانایی ها و آنچه که می توانید انجام دهید فکر کنید و این قدرت را به افراد دیگر نیز ببخشید، ارتباط بین آنها را برقرار کنید و دسترسی به فناوری، کامپیوتر و هرآنچه که مفهوم فناوری دارد را به افراد مختلف در تمامی نقاط جهان فراهم کنید.ما در طول ۴۰ سال، با کمک یکدیگر به فناوری های بسیاری در مایکروسافت دست یافته و قدرت بسیاری را به کسب وکار بخشیده و برای افراد بسیاری این فرصت را فراهم کرده ایم تا ظرفیت های خود را در این زمینه بشناسند. اما موضوعی که هم اکنون اهمیت دارد، این است که اقدام بعدی ما چه خواهد بود. از اینکه تلاش می کنید مایکروسافت را در زمان فعلی و در دهه های آینده، تبدیل به یک شرکت فوق العاده کنید، از شما متشکرم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :