آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72242
تاریخ انتشار : 16 فروردین 1394 11:15
تعداد بازدید : 941

حمایت از صادرات نرم‌افزار در انتظار تصویب شورای عالی فضای مجازی

سیاست های حمایت از صادرات نرم افزار تدوین شد

معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی گفت: سیاست های حمایتی در جهت بهبود صادرات نرم افزار تدوین شده و در صف تصویب شورای عالی فضای مجازی قرار دارد.

خبرگزاری مهر- سعید مهدیون از ورود مرکز ملی فضای مجازی به موضوع رفع مشکلات صادرات نرم افزار ایرانی خبر داد و گفت: برای بهبود وضعیت صادرات نرم افزار، بندهایی به عنوان سیاست های حمایتی در این بخش، به قوانین و مقررات صادرات نرم افزار اضافه خواهد شد.
معاون مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه این موارد در کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی بررسی و به تصویب رسیده است، اظهار امیدواری کرد که با این سیاست ها مشکلات بر سر صادرات نرم افزار رفع خواهد شد و شاهد بهبود روند صادرات نرم افزار خواهیم بود.
وی با تاکید براینکه مشکلات بسیاری برای صادرات نرم افزار وجود دارد و گمرک نرم افزار را کالا نمی داند، افزود: در جلساتی با گمرک و سازمان امورمالیاتی، نسبت به موضوعات مورد نظر بحث شد و در نهایت برای رفع این مشکلات، بندهایی به قانون صادرات نرم افزار افزوده شد.
مهدیون گفت: براساس این مصوبه، پروانه صادراتی به نرم افزار تعلق می گیرد و روند صادرات نرم افزار سرعت داده می شود.
وی گفت: این موضوعات نهایی شده و هم اکنون در صف تصویب در شورای عالی فضای مجازی قرار دارد.
براساس این گزارش صنعت نرم افزار ایران باید تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور، ۲ درصد تولید ناخالص ملی را از آن خود کند. اما طبق برآوردهای به عمل آمده که از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شده توانسته تنها ۷ دهم درصد تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص دهد.
 تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار نبود قوانین مشخص و حمایتی را از جمله مشکلات برای رسیدن به این هدف اعلام می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :