آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72256
تاریخ انتشار : 16 فروردین 1394 11:39
تعداد بازدید : 715

رونق در بازار تلویزیون ماندنی شد

بازار خرید و فروش تلویزیون که فعالیت خود را از هفته دوم فروردین ماه آغاز کرده است روزهای شلوغ و پررونق تری را نسبت به بازار کالاهای دیجیتال و کامپیوتر می گذراند.

مریم عسگری
فناوران- به گفته فعالان بازار این کالا، اگر چه رونق در حد شب عید نبوده است؛ اما به دلیل تداوم جشنواره های فروش که از سوی نمایندگی های فروش و شرکت های عرضه کننده برگزار شده است، بازار مخاطبان خود را حفظ کرده است.
علاوه بر این به دلیل لغو محدودیت های ترافیکی  در ایام تعطیلات نوروز اکثر خریداران تلویزیون و سیستم های صوتی و تصویری در این ایام برای خرید به بازار مراجعه و خرید خود را از بازار سال 94 کرده اند.
فعالان بازار اعلام کرده اند که بیشترین میزان تقاضا از بازار نوروزی تلویزیون مربوط به تلویزیون های 42 تا 47 اینچ بوده است و نمونه های هوشمند تلویزون نسبت به غیرهوشمندها فروش بسیار بیشتری داشته اند. البته این موضوع را نیز باید در نظر داشت که  میزان موجودی تلویزیون های هوشمند در بازار نسبت به نمونه های غیر هوشمند بیشتر است و همین موضوع به رونق بازار آن کمک کرده است.
محمد ملوکی یکی از فعالان بازار لواز صوتی و تصویری در این باره می گوید: ارایه هدایای ضمن خرید نیز به رونق بهاری بازار تلویزیون کمک کرده است و بسیاری از خریداران تلویزیون به سراغ مدل هایی می روند که جوایز نفیس تری داشته باشد. به عنوان مثال خریداری که قصد خرید یک تلویزیون 47 اینچی را دارد وقتی متوجه می شود با پرداخت حدود 300 تا 500 هزار تومان مبلغ اضافه هم تلویزیون بزرگ تری نصیبش می شود و هم یک سنمای خانگی جایزه می گیرد به سراغ نمونه های با جایزه بزرگ تر می رود.
محسن فارسی یکی دیگر از فعالان بازار هم با تایید این موضوع می گوید: خوشبختانه بازار تلویزیون رونقی نسبی داشت. اما به نظر می رسد با پایان یافتن جشنواره های نوروزی بازار به حالت رکود رود. این فعال بازار افزود: در صورت تداوم جشنواره ها و یا آغاز جشنواره های تابستانی بازار از رکود دور خواهد ماند و در غیر این صورت ممکن است رکود دامن گیر بازار تلویزیون 
نیز شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :