آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72263
تاریخ انتشار : 16 فروردین 1394 11:52
تعداد بازدید : 672

بازگشت اپل به روزهای اوج در چین

با وجود قدرت نمایی شیائومی و هواووی در چین، عرضه گوشی هوشمند آیفون 6 باعث شده اپل بتواند روزهای خوش گذشته را زنده کند و بخش مهمی از بازار موبایل را به خود اختصاص دهد.

 خبرگزاری فارس- بررسی ها نشان می دهد در سه ماهه منتهی به فوریه اپل به برترین فروشنده گوشی های هوشمند در نواحی شهری چین مبدل شده و از رقیب محلی و نوظهور خود Xiaomi  جلو افتاده است.
پژوهش های موسسه تحقیقاتی Kantar Worldpanel ComTech حاکی است آیفون 6 توانسته 10/2 درصد از این بازار را از آن خود کند که نسبت به رقم 9/5 درصدی سه ماه قبل از آن رشد نشان می دهد. رتبه دوم نیز مربوط به گوشی RedMi Note شرکت شیائومی است و آیفون 6 پلاس نیز در جایگاه سوم قرار دارد.
به طور کلی سهم اپل در بازار تلفن همراه چین به 6/27 درصد می رسد. چین با 520 میلیون کاربر بزرگ ترین بازار گوشی های هوشمند جهان محسوب شده و غول های دنیای فناوری برای تسلط بر این بازار به شدت با هم در حال رقابت هستند. با عرضه آیفون 6 و 6 پلاس اپل فعلا در کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و انگلیس هم روزهای خوبی را پشت سر می گذارد.
در سه ماهه منتهی به فوریه سهم اپل از بازار گوشی های هوشمند این کشورها هم با افزایش 9/2 درصدی مواجه بوده است. در مقابل سهم گوشی های آندروییدی تقریبا به همین میزان سقوط کرده است. البته آندرویید گوگل کماکان پلات فورم برتر دنیای تلفن همراه است و 6/67 درصد از این بازار را به خود اختصاص داده، این در حالی است که سهم iOS اپل تنها 20/9 درصد است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :