آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72265
تاریخ انتشار : 16 فروردین 1394 11:59
تعداد بازدید : 516

محدودیت ریالی وصول چک های دو بانک برطرف شد

بانک مرکزی محدودیت دریافت چک های دو بانک آینده و سرمایه از سوی بانک های دیگر را برداشت و در مقابل وصول چک های بالای 100 میلیون تومان موسسه مالی و اعتباری توسعه را محدود کرد.

ایسنا- در اواسط بهمن ماه سال گذشته بود که بانک مرکزی با صدور بخشنامه ای دریافت چک های بالای 100 میلیون تومان سه بانک را در سایر بانک ها و موسسات مالی و اعتباری منع کرد و در حدود یک هفته بعد این محدودیت را برای بانک آینده که در آن زمان هنوز در لیست بانکهای مجاز بانک مرکزی قرار نگرفته بود به 10 میلیون تومان کاهش داد.
اما در روزهای آخر اسفندماه در سامانه چکاوک به بانکها اعلام شد که ممنوعیت دریافت چکهای بانک آینده که در اواخر سال 1393 مجوز بانک مرکزی را دریافت کرده بود به همراه محدودیت ایجاد شده برای بانک سرمایه برطرف شده و از این پس بانکها مجاز به دریافت تمامی ارقام چک‎های این دو بانک خواهند بود.
همچنین بانک مرکزی در بخشنامه ای دیگر در سامانه چکاوک به بانک ها اعلام کرد که از این پس تا اطلاع ثانوی چک های بالای 100 میلیون تومان موسسه مالی و اعتباری توسعه از طرف سایر بانک ها قابل وصول نیست.
در حال حاضر در کنار چک های بالای 100 میلیون تومان موسسه توسعه، فقط چک های یکی دیگر از بانک های خصوصی که پیش از این همراه با بانک آینده و بانک سرمایه در رقم بالای 100 میلیون تومان محدود شده بود همچنان نزد بانک های دیگر قابل وصول نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :