آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72268
تاریخ انتشار : 16 فروردین 1394 12:3
تعداد بازدید : 572

مدیرعامل بورس خطاب به سهامداران: هیجانی نشوید!

مدیرعامل شرکت بورس تهران اعلام توافق هسته ای را خبر خوشی برای سهامداران بورس دانست و گفت: درست نیست که تصور کنیم در شرایطی که بورس رو به بالا است تمام سهام شرکت ها افزایش می یابد، زیرا چنین پدیده ای در هیچ بازار سرمایه ای وجود ندارد و سهامداران حتما باید با مطالعه اقدام کرده و صبر و حوصله داشته باشند.

 ایسنا- حسن قالیباف اصل در خصوص تاثیر توافق هسته ای بر بازار سرمایه گفت: توافق هسته ای ایران با گروه 1+5 و بهبود روابط بین المللی خبر مثبتی برای بازار سرمایه است و این خبر روی بنگاه های اقتصادی و صنایع موثر است. وی با بیان این که خبر توافق هسته ای برای بازار سرمایه و صنایع بورسی خبر مثبتی است، افزود: تاثیر واقعی این توافق بر متغیرهای شرکت ها و بنگاه های اقتصادی در میان مدت و بلند مدت خود را نشان می دهد ولی با توجه به این که خبر مثبتی در حوزه بین المللی منتشر شده است باعث می شود که در کوتاه مدت گرایش مطلوب و مثبتی به بازار سرمایه وجود داشته باشد.
مدیر عامل شرکت بورس  افزود: بازار سرمایه واکنش بسیار مثبتی به  نتیجه مذاکرات نشان داد به طوری که سفارش های خرید در بازار و رشد قیمت‎ها افزایش پیدا کرده و این نشان دهنده اخبار مثبت برای سرمایه گذاران است. قالیباف اصل گفت: زمانی که در بازار سرمایه شرایط رونق ایجاد شده و نقدینگی وارد بورس می شود فرصت تامین مالی برای بازار ایجاد می شود به طوری که سهامداران و بنگاه های اقتصادی باید بتوانند از فرصت های تامین مالی استفاده کنند زیرا سال گذشته سال رکود بوده و فرصت تامین مالی در بازار سرمایه وجود نداشت، ولی اکنون این امیدواری وجود دارد که با تداوم رونق در بازار سرمایه بنگاه های اقتصادی به فکر تامین مالی در اجرای پروژه های جدید باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :