آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72317
تاریخ انتشار : 17 فروردین 1394 10:42
تعداد بازدید : 875

ثبت حق اختراع جدید گوگل

شخصیت روبات تان را دانلود کنید

گوگل به تازگی حق اختراعی را به نام خود ثبت کرده که به موجب آن توسعه شخصیت های قابل دانلود برای روبات ها میسر خواهد شد. مثلا می توانید روبات تان را به شخصیت هنرپیشه مورد علاقه تان درآورید و حتی آن را شبیه به کسی درآورید که از دست داده اید.

نسترن صائبی
NBCNews- براساس اختراعی که گوگل به تازگی ثبت کرده، به زودی همانند اپلیکیشن های گوشی که می توانید آنها را دانلود کنید، می توانید شخصیت های مختلف روبات ها را نیز انتخاب و دانلود کنید. این برنامه ها در واقع به روبات شما شخصیت می دهند و رفتارها و اعمال آنها را شکل می دهند.روبات هایی که از این برنامه ها استفاده می کنند، همچنین از اطلاعات شخصی صاحب خود در گوشی همراهش استفاده می کند و به اطلاعات تقویم و قرار ملاقات ها، ایمیل ها، پیام های متنی، اطلاعات تماس، سابقه مرور اینترنت و حتی برنامه های تلویزیونی مورد علاقه صاحبش دسترسی می یابد تا با تخمین شخصیت صاحبش با او رفتار کند.این گونه روبات ها حتی می توانند شخصیت انسان های زنده یا مرده را به خود بگیرند و همانند آنها رفتار کنند. براساس این اختراع، این روبات ها می توانند براساس شخصیت یک فرد واقعی برنامه ریزی شوند. مثلا همانند صاحب خود رفتار کنند. در این صورت گویا انسان ها به طور کامل شبیه سازی می شوند. 
 آشپزی و آواز 
گوگل در این راستا، فهرستی از مثال های کاربرد این اختراع را ارایه کرده و ادعا کرده که این روبات می تواند رفتار انسان را یاد بگیرد و با انسان سازگار شود. در یکی از مثال ها آمده که این روبات صبح ها با تماشای رفتارهای کاربر خود تخمین می زند که آیا از دنده چپ بیدار شده یا نه و کلا مود او هر روز چگونه است و شاید تصمیم بگیرد برای اینکه صاحبش را سردماغ بیاورد، یک فنجان قهوه برایش بریزد. 
در مثال دیگری آمده که اگر فرد قصد بیرون رفتن از خانه را داشته باشد، این روبات به او هشدار می دهد که باران می بارد و چتر به همراه خود ببرد یا برای اینکه مود صاحب خود را عوض کند یکی از موسیقی های مورد علاقه او را برایش پخش کند. البته این کاربردها بسته به نیاز کاربر تغییر خواهد کرد. به طور مثال، شاید کاربر روبات را فقط به عنوان یک پیشخدمت بخواهد. در این صورت، روبات سعی می کند با آوردن چتر یا لباس گرم تر یا فنجان قهوه به او خدمت کند. جالب تر این است که این روبات به راحتی می تواند با صاحب خود ارتباط برقرار کند و اگر کار بدی انجام دهد، صاحبش می تواند دستور خاموشی به آن بدهد. به طور مثال، اگر این روبات برای صاحب خود غذایی آماده کند و در آن از روغن بادام زمینی استفاده کرده باشد، حال آنکه صاحبش به بادام زمینی حساسیت دارد، کاربر می تواند او را «سرزنش» کند. از این به بعد روبات می داند که نباید این کار را تکرار کند. این موارد همگی باعث می شوند که شخصیت و رفتارهای روبات به مرور زمان تغییر کند و با کاربر و شرایط زندگی سازگارتر شود. براساس این اختراع، این روبات ها حتی می توانند بسته به نوع تعامل با صاحب شان، چند شخصیتی شوند. از آنجاکه نوع شخصیت ها قابل دانلود هستند، شخصیت ها می توانند اضافه شوند. 
 کوله بار گوگل در دنیای روبات ها
گوگل بار اولش نیست که در زمینه روبات ها فعالیت می کند. شرکت بوستون داینامیکس که چند وقتی است به تصاحب گوگل درآمده، هر بار با معرفی روبات های جدیدش، دنیای این آدم آهنی ها را دگرگون می کند. این شرکت در ماه فوریه گدشته روبات سگی را معرفی کرد که با هیچ ضربه ای از پا نمی افتاد و همچنان به راه خود ادامه می داد. 
شرکت های فناوری سالانه هزاران اختراع را به نام خود ثبت می کنند که مهم ترین آنها یادگیری ماشینی است. یادگیری ماشینی یعنی که روبات ها می توانند رفتارها را یاد بگیرند و متناسب با آنها رفتار کنند. 
 روبات دستیار جراح
اخیرا نیز گوگل با همکاری یک شرکت پزشکی و دارویی در حال ساخت روبات های جراح است. بخش علوم زندگی گوگل با همکاری شرکت پزشکی Johnson & Johnson پروژه ساخت روبات های دستیار جراح را آغاز کرده اند تا در سال های آینده بتوانند از روبات های گوگل در حین اعمال جراحی استفاده کنند. مزیت روبات های جراح به نسبت جراح های انسان را می توان در دقت، سرعت و همینطور کاهش هرگونه خطای احتمالی دانست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :