آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72519
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1394 11:54
تعداد بازدید : 978

هلندی ها خانه را هم چاپ می کنند

معماران هلندی در حال ساخت خانه ای به روش چاپ سه بعدی هستند و امیدوارند با این کار علاوه بر کمک به حفظ محیط زیست، انقلابی در صنعت خانه سازی بوجود آورند. ماده به کار رفته در این خانه ها پلاستیک آلی است یعنی ماده ای که بوفور در کشورها یافت می شود.

BBC- هانس فرمولن، از طراحان این پروژه می گوید که این شیوه خانه سازی هیچ نوع زباله ای بر جا نمی گذارد. شاید با این شیوه نتوان زیباترین خانه ها را ساخت اما می توان شیوه ای از شهرسازی سازگار با محیط زیست را برای آینده به وجود
 آورد.
او می گوید: این به این معنا نیست که همه چیز باید به شکل گرد یا منحنی یا اشکال عجیب باشد، اما ممکن است چنین چیزی هم خلق شود. ما در حال حاضر در حال ایجاد تکنیک جدیدی برای ساخت دیوار به شیوه یکپارچه هستیم یعنی ساخت دیوار با تمام ملزومات آن مثل سیستم های مربوط به آب، برق و دیگر تاسیسات. 
او می افزاید: سعی داریم تمام این مجموعه یکپارچه را به شیوه ای هوشمندانه خلق کنیم و تا جایی که می توانیم از مواد مورد استفاده بکاهیم و در نهایت خانه ای هوشمند بسازیم.
قرار است خانه هایی در نهایت ساخته شوند که بتوان قطعات آن را به سادگی از هم جدا و در مکانی دیگر، آنها را دوباره به هم متصل کرد.
او می گوید: در حال حاضر صنعت ساخت و ساز به این موضوع محتاطانه می نگرد. در حالی که زندگی دیجیتالی می تواند این صنعت را بطور کامل به یک صنعت سبک تر و منعطف تر تبدیل کند. به گونه ای که شما بتوانید به صورت آنلاین ایده های تان را با دیگران در میان بگذارید و محله تان را ارتقا ببخشید. یا ایده های تان را در سراسر جهان به اشتراک بگذارید و سپس نتیجه نهایی را برای دستگاه بفرستید.
تا سال ۲۰۱۷ میلادی با ساخت بلوک های ساختمانی به شیوه سه بعدی، بنایی با 13 اتاق و به سبک خانه های سنتی هلند ساخته خواهد شد. سال گذشته نیز یک شرکت چینی آپارتمانی پنج طبقه را به شیوه چاپ سه بعدی و با مواد بازیافت شده 
ساخته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :