آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72631
تاریخ انتشار : 22 فروردین 1394 10:41
تعداد بازدید : 914

واعظی اذعان کرد:

اختلال در اینستاگرام به دلیل اجرای فیلترینگ هوشمند است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دلیل اختلال در اینستاگرام را اجرای فیلترینگ هوشمند اعلام کرد.

خبرگزاری مهر- محمود واعظی در حاشیه همایش سیاست ها، برنامه ها و انتظارات از فاوا با بیان اینکه برنامه های گسترده برای توسعه بخش ICT کشور داریم، گفت: رسیدن به این اهداف بدون حضور گسترده بخش خصوصی امکان نخواهد داشت.
وی گفت: هدف ما از این همایش که در ابتدای سال برگزار کردیم، این است که در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت با ارایه کل برنامه ها و میزان سرمایه گذاری به تمامی بخش های فعال در حوزه ICT کشور، به مشارکت و همدلی بخش خصوصی و دولتی حوزه فناوری ارتباطات کمک کنیم.
واعظی به استقبال بخش خصوصی از همایش پرداخت و گفت: بخش خصوصی برای حضور در این حوزه سیاست هایی دارد که در این خصوص تمام فعالان ICT کشور با حضور در این برنامه به بیان نقطه نظرات خود خواهند پرداخت.
واعظی در بخش دیگر سخنان خود به تدوین سیاست پیامک های تبلیغاتی و محتوایی در شورای عالی فضای مجازی پرداخت و گفت: نحوه دراختیار قراردادن این پیامک ها به مردم در این شورا سیاست گذاری شده و در این راستا کمیته ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور ۹ دستگاه تشکیل شده است که بر این موضوع نظارت دارد.
وی در عین حال از طراحی ساز و کاری برای هوشمند شدن این سامانه خبر داد و گفت: از نظر فنی قرار شده است تا جهت مسدود شدن پیامک های ناخواسته ای که از طرف مردم اعلام می شود اقدامی صورت گیرد تا تنها این نوع پیامک ها مسدود شود.
وزیر ارتباطات با بیان این که موتور جستجوی یوز دارای یک میلیارد صفحه فارسی است، گفت: امیدواریم مسوولان این موتور جست و جو با تقویت سرورها، مجموعه ای به وجود آورند تا بتواند نیازمندی های کاربران را رفع کند.
وی از موتور جستجوی دیگری که توسط دانشگاه یزد تهیه شده و در اردیبهشت ماه سال جاری ارایه می شود، خبر داد و افزود: معتقدیم اگر به بخش خصوصی زمان داده شود تا خود را تقویت کند می توان بخشی از نیاز مردم را در این خصوص مرتفع کرد.
وی همچنین اختلال شبکه اینستاگرام را به علت اجرای فیلترینگ هوشمند روی این شبکه اعلام کرد و گفت: همه شبکه ها در یک مقاطعی با اختلال مواجه می شوند اما وقفه های اینستاگرام به علت اجرای فیلترینگ هوشمند روی این شبکه است و از همکاران خواسته ام تا این موضوع را پیگیری و رفع کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :