آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72634
تاریخ انتشار : 22 فروردین 1394 10:53
تعداد بازدید : 1065

پیش‌بینی سرمایه‌گذاری 8 هزار میلیاردتومانی بخش خصوصی فاوا

درآمد 10 هزار میلیارد تومانی دولت ازICT در سال 94

همایش یک روزه سیاست ها، برنامه ها و انتظارات از بخش فاوا چهارشنبه هفته گذشته در وزارت ارتباطات برگزار شد و در قالب آن معاونان مختلف وزیر ارتباطات به ارایه توضیحاتی درباره برنامه شرکت های خود برای سال جاری و ارایه گزارش و عملکردی از سال قبل پرداختند.

فناوران- معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات نیز در این همایش  از واریز 10 هزار میلیارد تومان درآمد حوزه ICT به خزانه دولت در سال 1394 خبر داد و گفت: این رقم هفت درصد درآمد دولت را تشکیل می دهد.
برات قنبری گفت: در حال حاضر سهم سرمایه گذاری در بازار ICT کشور افزایش یافته و در سال 1393 به طور مستقیم 5 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت های کشور انجام گرفته است.
وی همچنین افزود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در آخرین سال اجرای برنامه پنجم توسعه وزارت ارتباطات در نظر دارد 4 هزار میلیارد تومان در این حوزه سرمایه گذاری کند. براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، لازم است بخش خصوصی به تناسب دولت به سرمایه گذاری در این حوزه بپردازد و برای امسال پیش بینی ما این است که حداقل تا حدود 8 هزار میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی سرمایه گذاری شود.
  طرح های رگولاتور برای شبکه ملی اطلاعات
علی اصغر عمیدیان نیز در این همایش با تاکید بر این که شبکه ملی اطلاعات به عنوان اصلی ترین اولویت وزارت ارتباطات به شمار می رود، گفت: در این راستا سازمان تنظیم مقررات صدور پروانه هایی را در راستای توسعه این شبکه در دستور کار خود قرار داده است.
رییس سازمان تنظیم مقررات در عین حال یادآور شد: در سال گذشته طرح هایی مانند رومینگ ملی، ارتقای پروانه اپراتورهای همراه به نسل های سوم و چهارم، ساماندهی وضعیت تعرفه ای خدمات ارتباطی از مهمترین اقدامات سازمان تنظیم مقررات بوده و در سال جاری نیز این سازمان برنامه های متعددی را دنبال خواهد کرد که از جمله این برنامه ها می توان به توسعه بخش رومینگ، نظارت بر خط بر فعالیت های اپراتوری و گسترش مطالعات مقررات گذاری در شبکه نسل پنجم اشاره کرد.
  راه اندازی بزرگترین طرح زیرساختی کشور
 محمود خسروی دیگر معاون وزیر ارتباطات در این همایش از پایداری شبکه زیرساخت در تعطیلات عید نوروز خبر داد و گفت: همان طور که همگان دیدند در این مدت ارتباطات کشور کمترین قطعی و مشکل را داشت.
وی گفت: از ابتدای سال گذشته ظرفیت شبکه انتقال کشور 2.6 برابر شده که البته در این میان یکی از اصول مهمی که مورد توجه ما قرار داشت آن بود که به ازای 80 درصد افزایش پهنای باند داخلی 20 درصد افزایش پهنای باند خارجی خواهیم داشت.
محمود خسروی همچنین با بیان این که لازم است شبکه فیبرنوری کشور تا پایان دولت یازدهم به 69 هزار کیلومتر برسد، گفت: در این خصوص پروژه های مختلف مانند نور 2  طراحی شده که این پروژه به منظور تکمیل شبکه فیبرنوری در قسمت هایی که این که شبکه کیفیت مناسبی ندارد یا نیاز به نوسازی و تعمیر دارد در نظر گرفته شده و بر این اساس حدود 12 هزار کیلومتر از فیبرنوری کشور در دستور کار قرار داده می شود که این رقم در دو بخش تقسیم خواهد شد.
وی همچنین یادآور شد: در حال حاضر فراخوان این پروژه آماده شده و به احتمال زیاد اردیبهشت ماه سال جاری مناقصه آن نیز برگزار می شود.
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: آینده پروژه تدبیر 1 آغاز خواهد شد که اکنون مراحل نهایی این طرح انجام شده و استقبال خوبی از آن صورت گرفته و کنسرسیوم های مختلفی برای حضور دراین حوزه اعلام آمادگی کرده اند و بر همین اساس شاید بتوان گفت این طرح بزرگترین پروژه زیرساختی کشور به شمار می رود که از هفته آینده آغاز خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :