آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72644
تاریخ انتشار : 22 فروردین 1394 11:7
تعداد بازدید : 624

تغییر رفتار مشترکان درآمد مخابرات را کاهش داد

معاون رگولاتوری گفت: با توجه به تعرفه بسیار پایین، احتمال تغییر تعرفه مکالمات ثابت داخل استانی و آبونمان وجود دارد، همچنین احتمال تغییر تعرفه ثابت به سمت موبایل و ثابت بین استانی بعید است.

خبرگزاری فارس- صادق عباسی شاهکوه درباره تغییرات احتمالی تعرفه های مخابراتی در سال 94، افزود: تعرفه تلفن همراه اصلا کشش تغییر ندارد و فقط تغییر تعرفه مکالمات تلفن ثابت مطرح است.
معاون بررسی های فنی و اقتصادی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: تغییر تعرفه های تلفن ثابت نیز به صورت یکنواخت نخواهد بود و تعرفه ها در تمام بخش ها افزایش نخواهد یافت. بلکه نقاط ضعفی در تعرفه فعلی همکدی وجود دارد که این نقایص اصلاح می شود.
وی تصریح کرد: به این ترتیب هم اکنون تعرفه مکالمات ثابت داخل استانی (30 ریال به ازای هر دقیقه) بسیار پایین است و احتمال تغییر در بخش داخل استانی و آبونمان وجود دارد. همچنین احتمال تغییر تعرفه ثابت به سمت موبایل و ثابت بین استانی بعید است.
معاون بررسی های فنی و اقتصادی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، درباره علت اصلاح تعرفه های ثابت، گفت: تغییراتی در رفتار مشترکان و در نتیجه درآمد مخابرات حاصل شده است که قطعا با کاهش درآمد مخابرات در بخش هایی همراه بوده است، اما تمام کاهش درآمد مخابرات به دلیل تعرفه نیست که با افزایش تعرفه حل شود.
وی توضیح داد: برای مثال هم اکنون مکالمه موبایل به موبایل افزایش یافته و میزان مکالمات از طریق تلفن ثابت کم شده است. سهمی از مکالمات نیز به نرم افزارهایی مانند وایبر منتقل شده است و هم کد سازی داخل استانی نیز بر درآمد تاثیر گذار بوده است.
وی ادامه داد: قرار بود در سال 93 با تغییر تعرفه تلفن ثابت از طریق هم کدسازی داخل استانی و افزایش آبونمان، درآمد مجموع مخابرات 7 تا 10 درصد افزایش یابد اما این افزایش حاصل نشده است؛ علاوه بر این حتی مخابرات ادعا می کند تا 10 درصد کاهش درآمد داشته است که البته این کاهش درآمد را نمی توانیم تایید کنیم و ادعای مطرح شده از سوی مخابرات است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :