آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72648
تاریخ انتشار : 22 فروردین 1394 11:12
تعداد بازدید : 672

از رفع تحریم هیجان زده نشویم

با افزایش امیدواری فعالان اقتصادی نسبت به دسترسی بیشتر به بازارهای جهانی درصورت رسیدن به تفاهم هسته ای، یک عضو سازمان نظام صنفی تهران معتقد است که فعالان حوزه IT نباید از رفع این تحریم ها هیجان زده شوند بلکه لازم است در این زمینه برنامه ریزی صورت گیرد.

ایسنا- سیدحامد قناد پور با تاکید بر این که نباید از توافقی که برای برداشته شدن برخی از تحریم های مربوط به فعالیت های هسته ای هیجان زده شویم بر لزوم داشتن برنامه های عقلانی برای بهره بردن از شرایط خوب پیش رو تاکید کرد و گفت: موافقت های لوزان اتفاق مثبتی برای همه از جمله فعالان حوزه ارتباطات بوده و همه را امیدوار کرده است؛ اما نباید در این مورد دچار هیجان زدگی در برخورد باشیم. 
وی افزود: لازم است در همه حوزه های اقتصادی از جمله حوزه فناوری برخوردی منطقی با شرایط پیش رو به وجود بیاید. این فعال حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: واقعیت این است که ایران بازار خوبی برای سرمایه گذاری و فروش محصولات برای غربی ها به حساب می آید و ما باید این فرصت ها را به درستی بشناسیم.
این مدرس دانشگاه با اشاره به این که رعایت استاندارد ها در بازار جهانی خواسته مشتری های این بازار است، گفت: در صورت افزایش دسترسی ایران به بازار های بین المللی در برخی از حوزه های نرم افزاری در کشور توان ارایه خدمت را داریم.
قنادپور با تاکید بر این که استارت آپ ها یکی از بخش هایی در فناوری اطلاعات به حساب می آید که از برداشته شدن تحریم ها سود خواهند برد، ادامه داد: اما این حوزه مسایلی را هم در بر می گیرد که دولت نباید در آن دخالت کند و در دنیا نیز به همین شکل است. وی با اشاره به این که دولت می تواند نقش حمایتی جدی را ایفا کند، افزود: لازم است در این زمینه بخش دولتی چارچوب ها را مشخص کند و به بخش های حقوقی و قضایی ورود پیدا کند، اما به حوزه فعالیت اجرایی داخل نشوند. این عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران ادامه داد: با برداشته شدن بخشی از تحریم ها هر کس در حوزه کاری خود به میزان نسبی آمادگی دارد، اما نکته دیگری که باید رعایت شود حق کپی رایت است. 
قنادپور در ادامه خاطر نشان کرد: در بحث فناوری وقتی از برداشته شدن تحریم و ورود به بازار های جهانی صحبت می شود ریسک هایی را نیز باید برای این امر بپذیریم. این عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با اشاره به این که مسایلی از جمله استفاده از محصولات اصلی و رعایت حق کپی رایت در حوزه فناوری اطلاعات نکته جدی به حساب می آید، گفت باید ریسک های ناشی از تعامل با بازارهای جهانی نیز شناسایی و راه های مدیریت آن برنامه ریزی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :