آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72653
تاریخ انتشار : 22 فروردین 1394 11:18
تعداد بازدید : 1103

مسنجر فیس بوک روی وب آمد

فیس بوک اواخر هفته گذشته از نسخه وب اپلیکیشن مسنجر خود رونمایی کرد.

فناوران- رونمایی فیس بوک از اپلیکیشن پیام رسانش (مسنجر) آخر هفته گذشته با حاشیه هایی همراه بود. هر چند فیس بوک اعلام کرده است ارایه نسخه وب این اپلیکیشن فقط با انگیزه تسهیل برقراری ارتباط کاربرانش است اما برخی معتقدند ارائه نسخه وب این اپلیکیشن باعث ریزش کاربران فعال فیس بوک خواهد شد. آنها معتقدند حالا که کاربران بدون مراجعه به فیس بوک می توانند با دوستان فیس بوکی شان در ارتباط باشند کمتر در این شبکه اجتماعی حضور خواهند داشت.
اکنون کاربران می توانند با مراجعه به سایت www.messenger.com به راحتی با دوستان فیس بوکی خود گفت وگو کنند. پیش از این هنگامی که فیس بوک خبر از عرضه اپلیکیشن پیام رسان خود داد، بسیاری گمان می کردند این شبکه اجتماعی بزرگ وارد میدان رقابت اپلیکیشن های پیام رسانی مانند وایبر شده است. اما اپلیکیشن Messenger به محبوبیت شبکه اجتماعی فیس بوک نرسید و کاربران را جذب خود نکرد. پس از آن بود که فیس بوک به سمت واتس اپ رفت، اپلیکیشن پیام رسانی که بیش از 700 میلیون کاربر دارد و با توجه به اختلالات وایبر و ماجرای فیلتر شدن آن هر روز بر تعداد کاربرانش افزوده می شود. اشاره به این نکته نیز خالی از لطف نیست که شایعه ادغام واتس اپ در فیس بوک طی ماه های گذشته سوژه برخی از سایت های خبری بوده. این شایعه از زمانی قوت گرفت که امکان ارسال پیام از اپلیکیشن فیس بوک به کاربران واتس اپ مهیا شد. هر چند این امکان هنوز برای همه کاربران فعال نشده است اما طی هفته های گذشته بازار این شایعه را داغ تر کرد.
فیس بوک همچنان اصرار دارد که تصمیمی برای ادغام واتس اپ در فیس بوک نگرفته است و ارایه نسخه وب اپلیکیشن Messenger نیز فقط با هدف تسهیل ارسال و دریافت پیام انجام شده است. گفتنی است کاربران در Messenger به هیچ یک از امکانات فیس بوک دسترسی ندارند و تنها می توانند پیام های دوستان خود را دریافت کنند یا برای آنها پیام بفرستند. البته گفته می شود نسخه وب Messenger برخی از سرویس پرداخت نیز پشتیبانی می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :