آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72654
تاریخ انتشار : 22 فروردین 1394 11:20
تعداد بازدید : 704

رییس مجمع واردات:

بیانیه لوزان نقطه روشنی برای آینده اقتصادی کشور است

رییس مجمع واردات گفت: بیانیه لوزان موضوعی بود که اکثر فعالان اقتصادی در مورد آن اظهار نظرهای مختلفی کرده‎اند. نکته حایز اهمیت نقطه روشنی است که برای آینده اقتصادی ایران به وجود آمده که پس از امضای توافق نامه اصلی و برداشتن کامل تحریم ها ارتباط فعالین اقتصادی با خارج از کشور افزایش خواهد یافت.

ایلنا- محمدحسین برخوردار اظهار داشت: اتفاقات بدی که در حال حاضر در خصوص تبدیل پول از طریق صرافی ها و از طریق چین صورت می گیرد کاهش خواهد یافت ضمن اینکه کشورهای اروپایی نیز به شدت به بازار ایران نیاز دارند بنابراین رقابت خوبی بین کشور ها به وجود خواهد آمد که البته تنها معطوف به کشورهای اروپایی نیز نخواهد شد. برخوردار با بیان اینکه با راه اندازی خطوط تولید جدید و پیشرفته و خرید مواد اولیه و قطعات با کیفیت می توان اقلام صادراتی بهتری نیز تولید کرد گفت: این مهم در رونق اقتصادی بسیار موثرخواهد بود.
 برخوردار در مورد میزان واردات امسال نیز گفت: امیدوارم کشور ما به قدری ثروتمند شود که میزان واردات به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار برسد البته این میزان در خصوص مواد اولیه کارخانجات قابل دفاع است. در این خصوص در سال گذشته نیز حدود ۸۰ تا ۸۵ درصد از میزان واردات ۵۱ میلیارد دلاری مواد اولیه بوده که در این زمینه هر چقدر افزایش واردات داشته باشیم در تولید کارخانجات و به کارگیری نیروی انسانی موثر
خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :