آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72720
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1394 10:39
تعداد بازدید : 838

با همکاری شرکت‌های PAP انجام می‌شود

تشکیل کنسرسیوم هزار میلیارد تومانی برای ایجاد شبکه انتقال

رییس هیات مدیره شاتل با اعلام تشکیل کنسرسیومی با سرمایه 10 هزار میلیارد ریالی توسط تعدادی از شرکت های اینترنتی گفت: با تشکیل این کنسرسیوم که در پروژه های مختلف و انتقال آماده سرمایه گذاری است، به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اطمینان می دهیم یک شبکه انتقال در کلان شهرها ایجاد خواهد شد و با یک دهم قیمت فعلی به شرکت های اینترنتی سرویس ارایه خواهد داد.

فناوران- محمدحسن شانه ساززاده با بیان اینکه توسعه ADSL متوقف شده است، افزود: با توجه به جلسات متعددی که با شرکت مخابرات ایران برگزار شد، هنوز توافقی حاصل نشده، مشکلات حل نشده باقی مانده اند و توسعه فضای کمی و کیفی روی ADSL تقریبا متوقف است.
وی اظهار داشت: درحالی که توسعه ADSL متوقف است، اما نسبت به سال های گذشته حجم ترافیک شبکه مان سه برابر شده است.
شانه ساززاده از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست تا زودتر تکلیف واگذاری فرکانس فناوری
TD-LTE مشخص شده و نقش شرکت های FCP نیز در این حوزه مشخص شود.
 ایجاد کمیته راهبری در حوزه فاوا
وی یکی از درخواست های اساسی را ایجاد کمیته راهبری فنی در حوزه فاوا عنوان کرد و گفت: در بخش خصوصی درباره وضعیت دو سه سال آینده کسب و کار خود بلاتکلیف هستیم و نقشه راه مشخصی نداریم. با تشکیل این کمیته و عضویت تمامی دست اندرکاران و سرمایه گذاران حوزه فاوا نسبت به تدوین نقشه راه اقدام شود.
وی با تاکید بر کمک وزارت ارتباطات به ایجاد فضای رقابتی و مشارکت دادن بخش خصوصی در حوزه فاوا و حرکت رگولاتوری به سوی نسل های جدید، افزود: ثبات و پایداری قوانین در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، امنیت سرمایه گذاری به سرمایه گذاران می دهد و منتج به توسعه اقتصادی خواهد شد.
شانه ساززاده از مهم ترین دستاوردهای سال 93 در حوزه زیرساخت ارتباطی کشور را بهبود قابل ملاحظه کیفیت ارتباطات عنوان کرد و گفت: این درحالی است که تا پیش از سال 93 شرکت های اینترنتی روزانه با قطعی های متعدد مواجه بودند و با بهبود شرایط اختلالات به صورت مقطعی و اندک است.
وی افزود: در زمینه ظرفیت اینترنت در شبکه انتقال نیز تا پیش از سال 93 در صف های شش هفت ماهه منتظر افزایش ظرفیت بودیم، اما اکنون تقریبا تامین نیازها به روز شده و مشکلی در این زمینه نداریم.
 گام هوشمندانه شرکت ارتباطات زیرساخت
شانه ساززاده، اقدام شرکت ارتباطات زیرساخت برای جلوگیری از قاچاق تماس های تلفنی را گامی هوشمندانه و گسترده توصیف کرد و گفت: از اول فروردین ماه سال 94 تقریبا مسیرهای قاچاق بسته شد و به دنبال آن انتقال ترافیک های رسمی افزایش یافت که علاوه بر دستاوردهای امنیتی، قیمت VoIP در ایران را که در مقایسه با کشورهای همسایه بسیار پایین بود، به مرز استاندارد رساند و زمینه قاچاق مکالمات نیز از بین رفت.
وی مشارکت بخش خصوصی در تصمیم گیری و تصمیم سازی های کمیسیون تنظیم مقررات و افزایش اقتدار سازمان تنظیم مقررات در حوزه های مختلف را از مهم‎ترین اقدامات رگولاتوری در سال 93 
عنوان کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :