آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72726
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1394 10:50
تعداد بازدید : 671

وزیر ارتباطات اعلام کرد:

فیلتر پیام رسان های موبایلی بعد از ایجاد جایگزین های داخلی

وزیر ارتباطات گفت: فعلا محدودیتی در استفاده از شبکه های اتماعی موبایلی نخواهیم داشت.

فناوران- اخیرا یکی از معاونان وزیر ارتباطات گفته بود لازم است روی فعالیت شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی نظارت بیشتری شود و فعالیت های آنها به گونه ای قانونمند شود که اپراتورهای تلفن همراه در طرح های تجاری خود با مشکل مواجه نشوند.
واعظی درباره این اظهارات و نیز نگرانی کاربران از این موضوع به ایسنا گفت: مردم اصلا نگران نباشند. تصمیم مشخص ما آن است که فعلا برنامه ای برای محدودیت فعالیت شبکه های اجتماعی موبایلی نداریم و قطعا زمانی این موضوع را اعلام خواهیم کرد که جایگزین های مناسبی برای این شبکه ها در داخل کشور ایجاد شده باشد. به همین منظور اکنون هیچ تصمیمی برای محدود کردن شبکه های اجتماعی نداریم.
وزیر ارتباطات همچنین گفت: توصیه وزارت ارتباطات این است که در شرایط مساوی بین زنان و مردان در پست های مدیریتی از زنان استفاده شود چرا که زنان معمولا مسوولیت پذیری بیشتری نسبت به مردان دارند.واعظی گفت: من اعتقاد ندارم که در جامعه ما تبعیضی بین زن و مرد نیست، بلکه باید تلاش کنیم این تبعیض کاسته شود. وی خاطر نشان کرد: زنان نیز لازم است خودشان را بیشتر باور کنند در حالی که نزدیک به 27 درصد کارمندان وزارت ارتباطات را زنان تشکیل می دهند در جلسات کمتر پیش می آید که بیشتر از 10 درصد شرکت کنندگان زن باشند.او با تاکید بر این که زنان کارمند وزارت ارتباطات باید مسوولیت ها و سیاست های این وزارتخانه را دنبال کنند، عنوان کرد: در مقابل ما نیز قول می دهیم از تخصص و توانمندی های آنان بیشتر استفاده کنیم.
وی همچنین با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های زنان در عرصه های اجتماعی و علمی گفت: امروز شاهد این هستیم که تعداد دختران در دانشگاه ها بیشتر از پسران است و بنابراین لازم است زمینه ها و بستر های حضور و استفاده آنها را در جامعه افزایش دهیم.از اظهارات وزیر ارتباطات در خصوص فیلترینگ چنان بر می آید که اگر جایگزین های مناسبی برای شبکه های اجتماعی موبایلی در کشور ایجاد شود، رقبای خارجی آنها فیلتر خواهند شد. این در حالی است که پیشتر اعلام شده بود هدف اجرای فیلترینگ هوشمند، ادامه فعالیت شبکه های اجتماعی موبایلی خارجی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :