آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72734
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1394 11:8
تعداد بازدید : 587

فاز دوم قطع سیم کارت های بی هویت امروز آغاز می شود

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری گفت: مطابقت کد ملی ارسال شده توسط مشترکان موبایل با اطلاعات مالکان سیم کارت از امروز آغاز می شود و کسانی که اطلاعات اشتباه داده باشند سیم کارتشان به زودی قطع می شود.

خبرگزاری تسنیم- غلامرضا داداش زاده با بیان اینکه از امروز مرحله دوم احراز هویت صاحبان سیم کارت آغاز می شود، گفت: مرحله نخست دریافت اطلاعات هویتی و کد ملی مشترکان موبایل از طریق پیامک بود که تا هشتم فروردین ماه به پایان رسید.
وی افزود: مرحله دوم شامل تطابق اطلاعات می شود تا متوجه شویم اطلاعات ارسالی مطابق با واقعیت است یا نه؛ اگر مطابق بود که اطلاعات در بانک جامع ثبت می شود در غیر اینصورت سیم کارت را قطع می کنیم.
داداش زاده گفت: مشترکانی که سیم کارتشان قطع شده یا می شود باید به شکل حضوری به دفاتر امور مشترکان اپراتورها مراجعه کنند و اطلاعات درخواست شده در آنجا را که مربوط به مالک سیم کارت می شود ارایه دهند.
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری مرحله دوم ساماندهی بازار سیم کارت های واگذار شده را مربوط به قطع سیم های خارج از چارچوب واگذار شده دانست و اعلام کرد: براساس قانون مشترک هر اپراتور تنها می تواند 10 سیم کارت داشته باشد اما در گذشته کسانی بوده اند که بیش از این تعداد خریداری کردند و به زودی سیم کارت های مازادشان قطع می شود.
داداش زاده افزود: بعد از تطابق کد ملی با مشخصات مالک سیم کارت، به سراغ اطلاع رسانی تعداد سیم کارت های خریداری شده هر فرد از طریق پیامک می پردازیم و به آنها می گوییم که اگر بیش از 10 سیم کارت دارند، غیر ضروری ها را جهت قطع اعلام کنند.
وی در پاسخ به این سوال که تا حال حاضر چند درصد از سیم کارت های شرکت کننده در مرحله اول احراز هویت قطع شده اند؟، گفت: در این زمینه نمی توانم آماری ارایه کنم اما نتایج احراز هویت بسیار خوب است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :