آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72754
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1394 11:46
تعداد بازدید : 654

فعالیت گسترده تبهکاران در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی تبدیل به مکان مناسبی برای فعالیت و جولان تبهکاران اینترنتی و کلاهبرداران شده اند تا بتوانند طعمه های خود را در این شبکه ها بیابند.


خبرگزاری مهر- در سال های اخیر، عضویت در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر با استقبال کاربران مواجه شده، اما این موضوع در حالی است که بسیاری از کاربران بدون اینکه اطلاع داشته باشند هدف حملات گسترده سایبری یا دستمایه انتشار لینک های آلوده یا هدایت کاربران به وب سایت های حاوی بدافزار و مخرب قرار می گیرند. 
در این مرحله است که پای تبهکاران اینترنتی برای فریب کاربران اینترنتی به این وب سایت ها باز می شود. کارشناسان شبکه های اجتماعی معتقدند، کاربران شبکه های فیس بوک قربانیان اصلی این حمله ها هستند.دلیل این که چرا فیس بوک بیشتر مورد توجه تبهکاران اینترنتی است را می توان در تعداد زیاد کاربران، در ارتباط بودن حساب های کاربری با کارت های اعتباری و تعدد داده های اشتراکی (مانند اطلاعات شخصی از جمله E-mail  و آدرس) دانست. نتایج تحقیقات نشان می دهد که  ۷۳ درصد از لینک های مخرب یا مشکوک از فیس بوک و بقیه  آنها از توییتر شناسایی شده اند. تمامی کاربران اینترنت صرف نظر از نوع سیستم عامل و مرورگر مورد استفاده خود در برابر این حملات آسیب پذیر هستند زیرا این تهدیدها صد در صد بر مبنای اینترنت عمل کرده و مبتنی بر برنامه یا سیستم عامل
خاصی نیستند.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :