آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72792
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1394 11:0
تعداد بازدید : 1228

دعوت از شرکت های نرم افزاری برای حضور در مناقصات سازمان فاوا

اولین جلسه کمیسیون نرم‎افزار سازمان نصر تهران در سال94 با حضور بیش از 40نفر از اعضای این کمیسیون و کارگروه‎های آن و معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد.

روابط عمومی نصر تهران- در این نشست که عصر روز شنبه 22فروردین ماه در محل دبیرخانه سازمان برگزار شد، مدیران بیش از40شرکت نرم‎افزاری با حضور نماینده دولت، به معرفی و بررسی توانمندی‎های بخش‏خصوصی و اهداف فعالیت صنفی در این حوزه پرداختند و انتظارات خود از دولت به منظور توسعه کسب و کار نرم‎افزار و تحریک تقاضا در این بازار را مطرح کردند. همچنین رضاباقری اصل، معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان میهمان این جلسه، ضمن اشاره به رویکرد دولت درهمکاری با بخش خصوصی، به تشریح پروژه‏های معاونت دولت الکترونیکی پرداخت.
  افزایش تعاملات صنفی درونی و بیرونی شرکت‎های نرم‎افزار
شاهین طبری، مسوول کمیسیون نرم‎افزار سازمان نصر تهران در خصوص اهداف و ماموریت‎های این دوره از کمیسیون نرم‎افزار گفت: در چهارمین دوره فعالیت کمیسیون نرم‎افزار، اولین هدفمان، ایجاد انگیزه و ترغیب مدیران شرکت های مطرح عضو سازمان به سمت مشارکت صنفی بوده است تا با تشکیل تیمی یکدست و توانمند در کمیسیون، بتوانیم ارتباط خود با سازمان های دولتی را افزایش دهیم. طبری افزایش تعاملات درونی و بیرونی صنف نرم‎افزار را شرط لازم توسعه این صنعت خواند و ادامه داد: خوشبختانه موفق شدیم از تمام طیف‎های فعال در کسب و کار نرم‎افزار، به شکلی متقارن، مدیران شرکت‎ها را جذب کمیسیون کنیم. مسوول کمیسیون نرم‎افزار سازمان نصر تهران درخصوص معرفی کارگروه‎های فعال این کمیسیون گفت: در حال حاضر 11 کارگروه کمیسیون نرم‎افزار از جمله نرم افزارهای پیشرفته سازمان (ERP)، سلامت الکترونیکی، وب و پورتال، نرم‎افزارهای پخش، نرم افزارهای آماده، نرم‎افزارهای  نظام بانکی، بازی‎های رایانه ای، اتوماسیون اداری و زیرمجموعه آن، تبادل الکترونیکی مکاتبات(ECE)، نرم‎افزارهای متن باز و نرم‎افزارهای بازار سرمایه، به عنوان بازوان اجرایی کمیسیون نرم‎افزار فعالیت مستمر دارند. طبری با تاکید بر لزوم تعامل دوسویه  کمیسیون نرم‎افزار سازمان نصر با سازمان فناوری اطلاعات ادامه داد: علاوه بر حفظ ارتباط میان سازمان نصرو شرکت های نرم افزاری و مشارکت در تصمیم‎سازی‎های سازمان، کمیسیون نرم‎افزار به دنبال توسعه ارتباط خود با تمام دستگاه های مرتبط با صنعت فناوری اطلاعات است.
  دولت به دنبال کاهش تصدی‎گری 
در ادامه این نشست پس از معرفی اهداف و ماموریت‎های کارگروه‎های کمیسیون نرم‎افزار، معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران در تشریح رویکرد جدید دولت در حوزه ICT گفت: خوشبختانه در حال حاضر بخش عمده‎ای از بدنه دولت به اهمیت حیاتی فناوری اطلاعات و تاثیر کلیدی آن در توسعه کشور پی برده است و به دنبال بازتعریف نقش خود در به کارگیری ICT است. باقری اصل با تاکید بر اینکه، سازمان فناوری اطلاعات و شورای عالی فناوری اطلاعات، آماده دریافت پروتکل‎ها و پیشنهادهای بخش خصوصی در زمینهICT است، ادامه داد: تمام تلاش دولت بر این است که با کناره گیری از تصدی گری، بستر لازم را برای مشارکت فنی بخش خصوصی در پیشبرد پروژه‎های فناوری اطلاعات فراهم کند.
او در ادامه به معرفی پروژه‎های معاونت دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات پرداخت و از شرکت‎های صاحب ایده و توانمند نرم‎افزاری دعوت کرد تا در مناقصات این سازمان با هدف اجرای این پروژه‎ها مشارکت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :