آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72793
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1394 11:2
تعداد بازدید : 728

جزییات افزایش پیشنهادی نرخ مکالمات تلفن ثابت اعلام شد

معاون شرکت مخابرات ایران با بیان پیشنهاد این شرکت برای تغییر نرخ های مخابراتی در کشور برای سال ۹۴، جزئیات این درخواست که به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارایه شده را تشریح کرد.

خبرگزاری مهر- داوود زارعیان با بیان اجرای طرح یکسان سازی کدهای مخابراتی در کل کشور که در سال گذشته انجام شد، افزود: با اجرای این طرح که در نیمه اول سال ۹۳ عملیاتی شد تعرفه مکالمات تلفن ثابت نیز با حذف کدهای درون شهری تغییر یافت؛ اما مطابق قولی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تامین اجرای این طرح به مخابرات داده است مقرر شد بعد از گذشت ۶ ماه از اجرای طرح هم کدی، چنانچه شرکت مخابرات با افت درآمد مواجه شد، دولت تمهیداتی را برای جبران این موضوع بیاندیشد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر پیشنهاد تغییر نرخ های مخابراتی را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارایه داده ایم، گفت: قرار است این پیشنهاد در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مطرح و بررسی شود.
معاون شرکت مخابرات ایران با تاکید براینکه در این پیشنهاد، شرکت مخابرات ایران به دنبال جبران کاهش هزینه ها و افزایش درآمد منطقی است، اضافه کرد: پیشنهاد ما جبران این کاهش درآمد است که براساس افزایش آبونمان خط و نیز تغییر در پالس مکالمات درون شهری ارایه شده است. وی با بیان اینکه گزارش عملکرد مخابرات در ۶ ماهه بعد از یکسان سازی کدهای مخابراتی را به رگولاتوری ارایه کرده ایم تصریح کرد: مخابرات به دنبال افزایش تعرفه نیست اما براساس قولی که دولت داده بود درخواست تغییر حداقلی بر روی نرخ مکالمات، پالس شهری و آبونمان داد. این مقام مسوول در شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه با حذف کدهای بین شهری نرخ یک دقیقه مکالمه در شهرهای با وسعت زیاد که قبلا حدود ۷۰ تومان بود به ۳ تومان رسید گفت: مخابرات به دنبال منطقی کردن این کاهش درآمدها است. وی گفت: در حال حاضر به دلیل پایین بودن تعرفه خدمات تلفن ثابت، بیش از ۵ میلیون خط تلفن ثابت در کشور فاقد کارکرد است و برای مخابرات درآمدی حدود هزار تومان دارد؛ این درحالی است که هزینه نگهداشت بوق این خطوط ماهانه بیش از ۳ هزار تومان برآورد می شود؛ برای مثال در تهران بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار خط تلفن بدون کارکرد وجود دارد که درآمد مخابرات از این خطوط ماهانه حدود یکهزار و ۵۰۰ تومان است. زارعیان اظهار امیدواری کرد که با تعرفه گذاری منطقی از سوی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مخابرات از محل این هزینه ها، با افت درآمد روبرو نشود. برای نرخ مکالمات موبایل و اینترنت، مخابرات پیشنهادی برای تغییر قیمتها در سال ۹۴ ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :