آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72805
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1394 11:24
تعداد بازدید : 919

ITU: 2015سال محرک های نوآور ICT است

یکصد و پنجاهمین سالگرد تاسیس اتحادیه جهانی مخابرات با شعار مخابرات و فناوری اطلاعات، محرک های نوآوری نامگذاری شد.

فناوران- روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران اعلام کرد اتحادیه جهانی مخابرات، به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی ویکصد و پنجاهمین سال تاسیس این اتحادیه، سال 2015 را با نام مخابرات و فناوری اطلاعات، محرک های نوآوری نامگذاری کرد.
این اتحادیه، در آستانه 150 سالگی، با نگاهی به دستاوردهای گذشته خود، به تحولات پر شتاب فناوری جهانی فناوری اطلاعات و ارتباطات، پاسخ می دهد.به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی در سال 2015، هولین ژائو، دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات پیامی را به همین مناسبت صادر کرده است که متن این پیام در ادامه می آید: امسال، سال 2015، گویای یکصد و پنجاهمین سالگرد تاسیس اتحادیه جهانی مخابرات است. از سال 1865، که اتحادیه جهانی مخابرات تاسیس شد، تاکنون این اتحادیه شهرت اش رابه عنوان یکی از قوی ترین و کارآمدترین سازمان های جهان به اثبات رسانده است. اتحادیه جهانی مخابرات فعالیت خود را در نقش نهاد تخصصی سازمان ملل متحد و قدیمی ترین عضو آن ادامه داده و برای پرداختن به امور روزآمد مخابراتی و فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی جهان به تلاش خود ادامه خواهد داد.تاریخچه شایان توجه این اتحادیه، نقش درخشان خود را در عمل، با مرتبط ساختن جهان به پیشرفته ترین و نوآورانه ترین ابزارهای ارتباطی، از تلگراف گرفته تا فناوری های باند پهن اینترنت و موبایل به نمایش می گذارد و ما شاهدیم که این فناوری ها امکان برقراری ارتباط همگان را در هر جا و هر زمان با دوستان، خانواده، رفقا و حتی اشیا بی جان فراهم ساخته اند.
همانگونه که ما با بزرگداشت یکصد و پنجاهمین سالگرد تأسیس اتحادیه، به دستاوردهای گذشته خود با غرور نگاه می کنیم، با پاسخگویی به تحولات پر شتاب فضای جهانی فناوری اطلاعات و ارتباطات، به آینده نیز می نگریم.نوآوری های برآمده و سرچشمه گرفته از فناوری های اطلاعاتی و ارتباطاتی و اجرای این فناوری ها، تمام عرصه های زندگی ما را فرا گرفته است. فناوری های اطلاعاتی و ارتباطاتی عوامل شکل دهی دستور کار توسعه و دستیابی به اهدافمان در راستای توسعه پایدار پس از سال 2015 نیز است.
در طول سال 2015، رویدادهایی را ساماندهی خواهیم کرد تا فناوری های اطلاعاتی و ارتباطاتی را به عنوان محرک های نوآوری، هم در داخل اتحادیه جهانی مخابرات و هم در سرتاسر جهان پر رنگتر از پیش برای بزرگداشت این نقطه تحول و یکصد و پنجاهمین سالگرد تاسیس به نمایش در آورند.
اینجانب از شما (اعضای اتحادیه) دعوت به عمل می آورم تا همگام با ما مراسم برگزار کرده و در این رویدادها مشارکت نمایید؛ افزون بر این، از شما خواهانم، حمایت و کمک های خود را در راستای برآورده ساختن پایبندی مان به مرتبط ساختن همه در سرتاسر جهان ارایه فرمایید. من از صمیم قلب در بزرگداشت یکصد و پنجاهمین سالگرد تاسیس اتحادیه جهانی مخابرات، سال پرباری را برایتان آرزو دارم.اتحادیه جهانی مخابرات از سال 1865 تا کنون شهرت اش رابه عنوان یکی از قوی ترین و کارآمدترین سازمان های جهان به اثبات رسانده است و به عنوان قدیمی ترین عضو سازمان ملل متحد، فعالیت های خود را همراستا با توسعه حوزه مخابراتی و فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی در جهان ادامه خواهد داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :