آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7362
تاریخ انتشار : 27 اسفند 1390 8:48
تعداد بازدید : 1118

مدیرعامل شرکت سهامی‌ نمایشگاه‌های کشور اعلام کرد:

بخش خصوصی تشکل نمایشگاهی تشکیل دهد

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های کشور معتقد است: ایجاد تشکل نمایشگاهی توسط بخش خصوصی به رشد صنعت نمایشگاهی کشور کمک می کند.

شاتا- کاظم اکبرپور با تاکید بر ضرورت ایجاد  تشکل نمایشگاهی از سوی بخش خصوصی افزود: با تاسیس این تشکل، بخش خصوصی می‌تواند در صنعت نمایشگاهی وزنه قابل اتکایی باشد و حق خود را از دولت و مجلس بگیرد.
وی در ادامه با بیان اینکه پس از 40 سال است که هنوز نتوانسته ایم تشکل نمایشگاهی در کشور داشته باشیم ،افزود: در تمام دنیا، اتاق‌های بازرگانی در صنعت نمایشگاهی دخیل هستند و پیش از آنکه دولت نیاز به این صنعت داشته باشد، بخش خصوصی نیازمند آن است.
اکبر‌پور با بیان اینکه درآمد صنعت نمایشگاهی در بسیاری از کشورها مانند امارات، با درآمد نفت آنها مقایسه می‌شود افزود: صنعت نمایشگاهی ابزار درآمد و ثروت ملی هر کشوری محسوب می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش به انتقال نمایشگاه تهران به پرند اشاره کرد و افزود: سایت نمایشگاهی پرند با مشارکت بخش خصوصی ساخته خواهد شد و بخش خصوصی اگر برای مشارکت در ساخت این مجموعه وارد شود، استقبال کرده و تفاهم‌نامه را بلافاصله امضا می‌کنیم.
وی افزود: ظرفیت کشور 200 عنوان نمایشگاهی است که در حال حاضر 60 تا 70 عنوان بیشتر فعال نیست.
اکبرپور با بیان اینکه در تهران حداقل دو سایت نمایشگاهی دیگر باید ایجاد شود ، افزود: سایت نمایشگاهی شهر آفتاب برای نمایشگاه‌های متوسط در نظر گرفته شده است و مجموعه نمایشگاهی پرند نیز به نمایشگاه‌های بزرگ اختصاص یافته و در نمایشگاه ولنجک نیز نمایشگاه‌های کوچک و تخصصی برگزار می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :