آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7365
تاریخ انتشار : 27 اسفند 1390 8:57
تعداد بازدید : 905

آرزو بر جوانان عیب نیست

ما سال 1390 را با انتشار یکهزار و پانصد و هفتاد و دومین شماره از روزنامه فناوران اطلاعات به پایان می بریم؛ با جای خالی ریيس هیات مديره شرکت مخابرات ايران، وفا غفاریان که روحش شاد باد، با تمام نگرانی ها و تمام انتظاری که برای رخ دادن اتفاقات خوب داشتیم و با تمام امیدی که برای سال 1391 داریم؛ امیدهایی که به رسم هر سال، از بین نمی رود، بلکه فقط از سالی به سال دیگر منتقل می شود.

مجموعه روزنامه فناوران اطلاعات سال 90 را هم مانند سال‌های دیگر حیاتش در تلاش بود تا صدای مردم باشد و پیام‌آور مسوولان. من، به عنوان جزیی کوچک از این مجموعه پر تلاش که علاوه بر افت و خیز بسیارش در حوزه اقتصادی و چالش‌های فراوانش در بخش اطلاع‌رسانی، همچنان مصمم است در عرصه اطلاع‌رسانی گام‌های بلندتری بردارد، آرزو می‌کنم سال 91 سالی دگر باشد.آرزو می‌کنم سال 91، سالی باشد کم اختلال، کم قطعی؛ سالی که سرعت اینترنت اگر به مطلوب‌ترین حد خود نمی‌رسد، سرعتی در حد متوسط داشته باشد. آرزو می‌کنم کیفیت و دسترسی به اینترنت تحت تاثیر لنگرها، تقویم، شبکه ملی اطلاعات و رخدادهای داخلی و خارجی قرار نگیرد و حق دسترسی به اطلاعات، آنچنان که شایسته ایرانی‌هاست در شرایط مختلف محترم شمرده شود. سالی باشد که قیمت پهنای باند در سفرش از مرز تا پایتخت دچار تورم آنچنانی نشود. امید دارم کاربران اینترنت از جرایم تازه شکل گرفته فضای مجازی در امان بمانند و قانون چنان تعریف شود که حق است و چنان اجرا شود که انصاف است. آرزو می‌کنم سال آینده، خالی از پیامک‌های نیمه شب، و پایان سرگردانی اجرای تعرفه‌های جدید برای مشترکان تلفن همراه باشد. سالی که پرونده VOIP  سر و سامان بگیرد. امیدوارم تا بیش از این دیر نشده، این سر و سامان گرفتن شامل حال اپراتور سوم هم بشود.
من آرزو می‌کنم طی سالی که در پیش رو داریم دست کلاهبرداران از بازار موبایل و لپ تاپ و کامپیوتر ما کوتاه شود. آرزو می‌کنم تحریم‌ها، نفس بازار فناوری ایران را نگیرد و نگاه مسوولان به فناوری اطلاعات و ارتباطات جدی‌تر و بلند نظرانه باشد.
هر چند این همه آرزو برای یک سال زیاد است و برای برآورده شدن برخی از این آرزوها باید مدت‌ها تلاش و کوشش کرد، اما آرزو بر جوانان عیب نیست.
سال نو مبارک.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :