آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73689
تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1394 10:32
تعداد بازدید : 745

با تصویب در کمیسیون عالی ارتقای محتوای مرکز ملی فضای مجازی

الزامات تماس تصویری درنوبت تصویب نهایی

دبیر کمیسیون عالی ارتقای محتوای مرکز ملی فضای مجازی، با اعلام تصویب پیوست فرهنگی موبایل باند پهن گفت: این مصوبه در صف تصویب نهایی در شورای عالی فضای مجازی قرار دارد.


مهر - محمدرضا کشاورزی با بیان اینکه کمیسیون عالی ارتقای محتوای مرکز ملی فضای مجازی پس از ۱۰ جلسه بررسی در خصوص پیوست فرهنگی موبایل، به جمع بندی رسید، گفت: هم اکنون موضوع پیوست فرهنگی موبایل باندپهن به تصویب این کمیسیون رسیده است.
وی با بیان اینکه این پیوست فرهنگی مربوط به الزامات فرهنگی اپراتورها در حوزه موبایل باندپهن است که هم اکنون در کشور، نسل سوم و چهارم آن ارایه شده است، ادامه داد: این آیین نامه شامل ساختار و قالب کلی در سطح کلان در بخش موبایل باندپهن است که در آن الزامات مربوط به تماس تصویری موبایل، پیامک های انبوه و آهنگ پیشواز موبایل برای ارایه این خدمات از سوی اپراتورهای تلفن همراه و متولیان اجرایی آمده است.
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی گفت: در یکی از بندهای پیوست فرهنگی موبایل، اپراتورهای تلفن همراه فعال در کشور ملزم شده اند که برنامه فرهنگی خود در این زمینه ارایه دهند.
وی با تاکید براینکه کلیات این آیین نامه به تصویب اعضا در کمیسیون عالی ارتقای محتوای مرکز ملی فضای مجازی رسیده است، گفت: این مصوبه در صف تصویب نهایی شورای عالی فضای مجازی قرار دارد.
کشاورزی گفت: ممکن است برخی عناوین این پیوست فرهنگی در جلسه شورای عالی فضای مجازی با نظر اعضا تغییراتی داشته باشد اما ساختار و قالب آن به طور قطع تغییر نخواهد کرد.
براساس این گزارش تدوین پیوست فرهنگی موبایل برای ارایه خدمات ضابطه مند تلفن همراه باند وسیع سابقه ای چندین ساله دارد و با عملیاتی شدن پروژه اپراتور سوم موبایل که خدمات موبایل باندپهن را ارایه می دهد در دستور کار مسوولان قرار گرفت. هم اکنون با گذشت بیش از ۴ سال از این موضوع و محدودیت اپراتورهای موبایل در ارایه خدمات تصویری بر بستر موبایل، این آیین نامه در صف شورایعالی فضای مجازی برای تصویب قرار گرفته است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :