آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73691
تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1394 10:34
تعداد بازدید : 1622

اینترنتی دارو و لوازم آرایش نخرید!

سرپرست اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا با بیان اینکه یکی از موارد کلاهبرداران، فروش دارو، مکمل های دارویی و مواد آرایشی و بهداشتی تقلبی در فضای سایبر است، به شهروندان هشدار داد و گفت: کاربران در صورت مواجهه با موارد مشکوک می توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی اعلام کنند.


پلیس فتا- حمید کیانی با بیان اینکه یکی از موارد کلاهبرداری های فضای سایبر فروش دارو، مکمل های دارویی، مواد آرایشی و بهداشتی تقلبی در فضای سایبر است، افزود: متاسفانه کاربران زیادی فریب این دست سایت ها را خورده و اقدام به خرید دارو یا مکمل های دارویی می کنند.
وی افزود: گردانندگان این دست سایت ها برای فروش بیشتر دارو و مکمل های دارویی خود بیشتر به بیماری هایی می پردازند که شهروندان خجالت می کشند برای درمان به مراکز درمانی مراجعه کرده و مشکل خود را با پزشکان در میان بگذارند.
وی افزود: این امر باعث شده تا بسیاری از افراد اقدام به خود درمانی کنند و با مراجعه به این دست سایت ها و در پی توصیه های غیر کارشناسی پزشکان قلابی این سایت ها اقدام به خرید دارو یا مکمل های دارویی از فضای سایبر کنند.
کیانی ادامه داد: متخصصان بر این باورند بهترین حالت در استفاده از این محصولات این است که آنها هیچ تاثیری بر بدن فرد نگذارند و حالت نامناسبی که ممکن است روی دهد این است که این محصولات باعث تاثیرات جانبی بدی در بدن فرد شود.
سرپرست اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: در صورت بروز هرگونه بیماری یا مشکل جسمی و روحی بهتر است به جای مراجعه به سایت ها و خرید دارو از فضای سایبر به متخصص امر که پزشک یا روان شناس است مراجعه کنیم و هرگونه دارویی را تحت نظر متخصصین مصرف کنیم. وی به کاربران توصیه کرد: نه تنها خود به هیچ عنوان فریب این محصولات را نخورند بلکه هیچ گونه تبلیغی برای این سایت ها و داروها نکنند چرا که تبلیغ این محصولات و این سایت ها جرم است و برابر قوانین با مجرمان برخورد خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :