آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73692
تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1394 10:36
تعداد بازدید : 1533

وقوع کلاهبرداری فیشینگی در دزفول

فرمانده انتظامی دزفول در خصوص کلاهبرداری اینترنتی به سبک فیشینگ به شهروندان هشدار داد.


ایرنا- احمد چنداز گفت: کلاهبرداران اینترنتی با ایجاد اعتماد کاذب، افراد را تحریک کرده و اطلاعات بانکی،شناسنامه ای، رمز عبور و اطلاعات حریم خصوصی را از طریق تلفن در اختیار می گیرند.
وی گفت: در کلاهبرداری صوتی مجرم خود را به عنوان شخصی مورد اعتماد و نماینده موسسه یا شرکتی معتبر معرفی کرده و اطلاعات مهم را از طریق تلفن دریافت می کند.
فرمانده انتظامی دزفول با بیان اینکه فیشینگ پیامکی در شهرستان دزفول رایج تر است گفت: در این شیوه پیامی به ظاهر از سوی بانک، موسسه و یا شرکت ارسال می شود و به بهانه های مختلف از جمله برنده شدن و گرفتن جایزه از مخاطب در خواست اطلاعات حساب بانکی می شود.
سرهنگ چنداز افزود: در برخی موارد نیز با کشاندن افراد پای دستگاه عابر بانک به روش های مختلف از جمله انتخاب زبان انگلیسی و یا زدن کد اقدام به کلاهبرداری می کنند ضمن اینکه کلاهبرداران سکه های تقلبی نیز از همین روش استفاده کرده و با ارسال پیامک در یک معامله سوری سکه های تقلبی را به آنها تحویل داده و به ازای آن مبالغ هنگفتی پول تحویل می گیرند.
وی به شهروندان هشدار داد از دادن هر گونه پاسخ و همکاری با افراد ناشناس و ارایه اطلاعات بانکی و دارایی شخصی خودداری کرده و در صورت نیاز جهت ارایه اطلاعات بانکی به صورت تلفنی سعی کنند اصالت و هویت فرد تماس گیرنده و ارتباط درست با آنها محرز شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :