آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73696
تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1394 10:39
تعداد بازدید : 1721

رییس سابق سازمان ثبت احوال:

123 میلیون سند ثبت احوال الکترونیکی شد

رییس سابق سازمان ثبت احوال گفت: بالغ بر 123 میلیون سند الکترونیکی شده و کمتر سازمانی این تحول در آن رخ داده است.


ایسنا- محمد ناظمی اردکانی در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان ثبت احوال که امروز با حضور مسوولان وزارت کشور و قوه قضاییه در این سازمان برگزار شد، افزود: سازمان ثبت احوال از یک ساختار سنتی و دستی از سال 88 به یک سازمان مکانیزه و الکترونیکی تبدیل شد و در این سازمان کارهای کمی به صورت دستی انجام می شود.
رییس سابق سازمان ثبت احوال با بیان اینکه امروزه سازمان ثبت احوال از همه دستگاه ها در زمینه استفاده از فناوری های روز جلوتر است، گفت: ساختار ثبت احوال پس از الکترونیکی شدن به سرعت در مسیر هوشمند شدن پیش می رود و کارت هوشمند این ماموریت را به انجام می رساند و با فراگیر شدن این کار شناسایی در فضای مجازی امکانپذیر می شود.
ناظمی اردکانی اضافه کرد: ای کاش در زمینه کارت ملی هوشمند بخشی از نرم افزار را خودمان می نوشتیم چراکه نیروی انسانی سازمان ثبت احوال در حوزه های دیگر اقدام به نوشتن نرم افزار کرده بودند.
رییس جدید سازمان ثبت احوال کشور نیز گفت: اولویت نخست بنده در این سازمان ارایه کارت هوشمند ملی در سال جاری است ولی قول صد در صد برای توزیع ۲۰ میلیون کارت هوشمند در سال جاری را نمی دهم.
سیدعلی آوایی در این مراسم معارفه گفت: سرمایه انسانی مهم ترین سرمایه حکومتی و سازمانی است و خورد کردن شخصیت انسان ها نباید در سازمان مطرح شود.
وی ادامه داد: با تمام پیشرفت هایی که در حوزه سازمان ثبت احوال کشور پیشرفته صورت گرفته است ولی باز عنوان می کنم نسبت به کشورهای پیشرفته عقب هستیم و باید به آنها برسیم چرا که آنقدر پیشرفت ها سریع است که یک روز غفلت کنیم موجب می شود سال ها عقب بیفتیم.
آوایی در مورد کارت هوشمند ملی نیز گفت: از مسایل مهم سازمان ثبت احوال کشور ارائه کارت هوشمند ملی است و بنده نیز هیچ قولی نمی دهم که تا چه تعداد در سال جاری کارت هوشمند ملی ارایه می شود ولی تمام تلاش خود را می کنم تا از تمام ظرفیت ها در این زمینه استفاده شود.
وی تأکید کرد: کمیته ای تشکیل می شود و در این کمیته مروری بر شیوه ها و روش های مختلف داریم تا مشخص شود برون سپاری چقدر تاثیرگذار بوده است.
آوایی گفت: اولویت بنده در سازمان ثبت احوال کشور تسریع در ارایه کارت هوشمند ملی به آحاد جامعه است و در این خصوص تلاش می کنم وعده های ارایه 20 میلیون کارت هوشمند در سال جاری محقق شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :